Frykadele drobiowe z sałatą
  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

PRZYGOTUJ:

  • robot Monsieur Cuisine

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

KROK 1: KROJENIE I ZAMRAŻANIE KURCZAKA

Filet z kurczaka opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć. Pokroić mięso w kostkę o boku 3 cm i zamrażać przez co najmniej 2 godziny.

KROK 2: PRZYGOTOWANIE DRESSINGU

Aby przygotować dressing, umieścić wszystkie składniki w pojemniku miksującym i mieszać (z zatkniętą miarką) 20 sekund/prędkość 4. Następnie przelać dressing do innego naczynia. Umyć starannie pojemnik.

KROK 3: PRZYGOTOWANIE WARZYW

Sałatę oczyścić, umyć, otrząsnąć z wody i porwać na drobne kawałki. Ogórek umyć, przekroić wzdłuż na pół i wydrążyć pestki łyżeczką. Marchwie umyć i obrać. Ogórek i marchew poszatkować szatkownicą do warzyw na cienkie plasterki. Włożyć warzywa i sałatkę do miski.

KROK 4: ROZDRABNIANIE BUŁKI I PIETRUSZKI

Bułki pokroić na grube kawałki. Umyć natkę pietruszki, otrząsnąć z wody i oberwać listki. Włożyć bułkę i pietruszkę do pojemnika miksującego i rozdrabniać (z zatkniętą miarką) 15 sekund/prędkość 10. W razie potrzeby powtórzyć czynność. Przełożyć bułkę do innego naczynia.

KROK 5: ROZDRABNIANIE KURCZAKA

Zmrożone mięso kurczaka włożyć do pojemnika miksującego i rozdrabniać (z zatkniętą miarką) 20 sekund/prędkość 8. W razie potrzeby powtórzyć czynność.

KROK 6: MIESZANIE WSZYSTKICH SKŁADNIKÓW

Dodać rozdrobnioną bułkę, 1 łyżeczkę soli, ¼ łyżeczki pieprzu i siemię lniane, mieszać wszystko (z zatkniętą miarką), ustawiwszy mieszanie/40 sekund/prędkość 4. Jeśli składniki nie wymieszały się wystarczająco, przemieszać masę łopatką i mieszać ponownie (z zatkniętą miarką), ustawiwszy mieszanie/20 sekund/prędkość 4.

KROK 7: SMAŻENIE FRYKADELI

Przełożyć masę do miski, formować z niej małe frykadele, następnie smażyć na patelni na średnim ogniu na złoto z dodatkiem niewielkiej ilości oleju roślinnego. Odsączyć frykadele na papierowym ręczniku.

KROK 8: ŁĄCZENIE SAŁATY Z DRESSINGIEM

Do sałaty dodać dressing i grykę, wymieszać. Podawać frykadele z sałatą.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!