Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Gorące maliny
Maliny z cukrem gotujemy. Gdy zaczną wrzeć, dodajemy wino wymieszane z mąką ziemniaczaną. Energicznie mieszamy (tak jak podczas przygotowywania kisielu).
Koktajl waniliowo-bazyliowy
Wszystkie składniki razem miksujemy.
Jak podawać
Na dno pucharka wylewamy gorące maliny, następnie wylewamy koktajl waniliowo-bazyliowy (można jeszcze dodać gałkę lodów waniliowych).
Całość dekorujemy świeżymi listkami bazylii oraz malinami.
Zobacz podobne przepisy
Polecane przepisy
- Pizza neapolitańska – przepis na klasyczną neapolitanę
- Croque madame
- Pinsa – przepis na lżejszą kuzynkę pizzy
- Ciasto marchewkowe
- Tacos w stylu meksykańskim z wołowiną i salsą
- Pieczeń rzymska
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Makaron z krewetkami w maślanym sosie
- Kurczak po wietnamsku
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Pieczony kalafior — podstawowy przepis
- Guacamole
- Konfitura z czerwonej cebuli
- Cynamonki z ciasta francuskiego – przepis
- Szaszłyki kofta z mięsa mielonego z chlebkiem pita i ajwarem
- Makaron ze szpinakiem
- Karmelizowana cebula
- Chrupiące skrzydełka z airfryera
Przepisy według składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
Wróć do gotowaniakuchnialidla.pl
Komentarze (17)
3037 dni temu
Naprawdę ciekawy i orzeźwiający smak, nawet przy pominięciu wina :) Polecam każdemu!
Odpowiedz
3957 dni temu
Pycha! 😀
Odpowiedz
4128 dni temu
a co zamiast lodów i mleka ? Chciałabym wersje bardziej zdrowa :)
Odpowiedz
4382 dni temu
BERI jeśli wolisz mniej słodkie smaki następnym razem zmniejsz ilość cukru i na pewno będzie pysznie! :)
Odpowiedz
4383 dni temu
50 gram cukru na 150 g malin.... duzo za duzo :) uzylam 45g cukru i nie da sie zjesc, mysle ze lody wanioliowe sa wystarczajaco slodkie, a maliny mozna sprobowac zrobic bez cukru :) Polaczenie naprawde ciekawe, ale cukier zepsul caly smak.
Odpowiedz
4563 dni temu
Kubo, wypróbujesz? :)
Odpowiedz
4564 dni temu
fajnie wygląda
Odpowiedz
4583 dni temu
Na pozór dziwne połączenia bywają smakowite!
Odpowiedz
4584 dni temu
Moim zdaniem bardzo dobrze połączenie. Ale coś innego ponieważ no,jest bazylia.:)
Odpowiedz
4620 dni temu
Ja robiłam z malin mrożonych. Wszystkim bardzo smakowało :)
Odpowiedz
4706 dni temu
Gość, wszystko zależy od własnych preferencji smakowych. Ważne jednak by było to wino czerwone i wytrawne.
Odpowiedz
4707 dni temu
A jakie wino polecacie do tego koktajlu?
Odpowiedz
4711 dni temu
Wygląda przepięknie, smakuje wybornie !!!! Idealny na grilla jako deser, goście zachwyceni :)
Odpowiedz
4711 dni temu
Bardzo dobry orzeźwiający polecamy robiliśmy i bardzo nam smakuje POLECAMY !!!!!!!!!!!
Odpowiedz
4712 dni temu
@Gość, mleka powinno być 200 ml. Dziękujemy za czujność, już uzupełniliśmy brakującą informację w przepisie.
Odpowiedz
4712 dni temu
a ile tego mleka?
Odpowiedz
4713 dni temu
Rewelacja kiedyś piłam taki koktajl w kawiarni ale ten jest zdecydowanie lepszy dodatek wina Suuupppeer Dzisiaj koktajl a jutro Karpatka !
Odpowiedz
zobacz wszystkie