zobacz film Kolorowe lody na patyku bez dodatku cukru

Paweł Małecki

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj:

 • 6 foremek do lodów
 • 6 patyczków do lodów
 • blender
 • wysokie naczynie

Przygotuj wcześniej:

Wszystkie owoce wykorzystywane do przygotowania lodów powinny być bardzo dojrzałe.

Sposób przygotowania:

Krok 1: Przygotowujemy mus truskawkowy

Truskawki pozbawiamy szypułek, kroimy na mniejsze kawałki i blendujemy na gładki mus w wysokim naczyniu. Zmiksowane truskawki przelewamy do foremek na lody – tak by mus wypełnił je do ok. ¼ wysokości. Mus pozbawiamy pęcherzyków powietrza, uderzając delikatnie foremkami o blat. Tak przygotowane lody truskawkowe wstawiamy do zamrażarki na czas przygotowywania pozostałych musów, by warstwa truskawkowa lekko się zestaliła.

Krok 2: Przygotowujemy mus z melona i szpinaku

Melon obieramy i pozbawiamy gniazd nasiennych, kroimy na mniejsze kawałki i przekładamy do wysokiego naczynia. Dodajemy garść szpinaku i sok wyciśnięty z cytryny. Miksujemy, aż konsystencja będzie gładka. Gotowy mus przelewamy na delikatnie zmrożoną masę truskawkową do około połowy wysokości foremki, delikatnie stukamy o blat, aby pozbawić masę pęcherzyków powietrza, i ponownie wstawiamy foremki do zamrażarki.

Krok 3: Przygotowujemy mus ze śliwek i jeżyn

Śliwki pozbawiamy pestek, kroimy na mniejsze kawałki i przekładamy do wysokiego naczynia. Dodajemy jeżyny i miksujemy, aż mus stanie się gładki i nie będzie widać fragmentów skórki. Mus ze śliwek i jeżyn wlewamy na pozostałe owocowe warstwy, do ok. ¾ wysokości foremki. Delikatnie stukamy foremką o blat. Lody ponownie odstawiamy do zamrażarki.

Krok 4: Przygotowujemy mus z moreli

Morele pozbawiamy pestek, kroimy na mniejsze części i przekładamy do wysokiego naczynia. Miksujemy je na gładko. Mus z moreli nakładamy do foremek, tworząc kolejną owocową warstwę. Delikatnie stukamy foremką o blat i wkładamy patyczki, uważając, aby musy nie wyciekły. Odstawiamy lody do zamrażarki na minimum 3 godziny, a najlepiej na całą noc.

Krok 5: Podajemy lody

Lody wyjmujemy z zamrażarki. Delikatnie ogrzewamy foremki w dłoniach, aby łatwiej było wyjąć z nich lody.

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (1)

Avatar
 • Anielka Anielka
  347 dni temu
  Ja zrobiłam z truskawką i z morelką i granatem :)

  odpowiedz


Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!