Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
PRZYGOTUJ:
- moździerz
- tarkę do sera
- czysty, wyparzony słoik
- zakrętkę
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY CZOSNEK
Czosnek obierz z łupinki, a potem wrzuć do moździerza.
KROK 2: UCIERAMY CZOSNEK Z MIGDAŁAMI
Do moździerza dodaj płatki migdałów, a następnie zacznij ucierać je wraz z czosnkiem. Kiedy w naczyniu utworzy się gęsta pasta, możesz dodać pomidory i ponownie rozetrzeć. Pamiętaj, aby wybrać suszone pomidory nie z oleju.
KROK 3: DODAJEMY OLIWĘ
W utworzoną masę pomidorową wtłocz powoli oliwę, aby utworzyć kremową pastę.
KROK 4: DODAJEMY SER
Gdy oliwa połączy się z resztą składników, zetrzyj na tarce parmezan wprost do moździerza. Całość starannie wymieszaj i utrzyj na gładką masę.
KROK 5: PRZYPRAWIAMY PASTĘ
Zanim sięgniesz po sól, sprawdź, czy pesto jest wystarczająco słone. Jeśli tak, pomiń ją, jeśli nie — dodaj wraz z pieprzem i zamieszaj.
KROK 6: PRZEKŁADAMY GOTOWE PESTO DO SŁOIKA
Gdy pesto będzie gotowe, przełóż je delikatnie do słoika. Całość przykryj małą warstwą oliwy, która dobrze zakonserwuje pastę i zakręć.
Zobacz podobne
przepisy
Pesto z rukoli
Pesto z rukoli to jeden z niezwykle pysznych wariantów klasycznego pesto alla Genovese. Wymiana delikatnej bazylii na intensywną, lekko pikantną rukolę dodaje pesto charakteru, czyniąc je idealnym dodatkiem do wielu potraw. Jak przygotować pyszne pesto na bazie rukoli? Poznaj nasz przepis!
Pesto z kolendry
Pesto na bazie kolendry to stosunkowo nowa wariacja na temat klasycznego pesto alla Genovese. Inspirujący i charakterystyczny smak kolendry przełamany kremowym serem i chrupkością orzechów – czy to nie brzmi pysznie? Przekonaj się sam!
Pesto z papryki
Pesto z papryki to świetny dodatek do różnego rodzaju dań. Soczysty kolor i intensywny smak pesto genialnie sprawdza się jako sos do makaronu, marynata do mięsa lub klasyczna pasta na kanapki. W jaki sposób przyrządzić pesto na bazie papryki? Poznaj nasz sposób!
Pesto z pietruszki
Pesto z pietruszki to znakomita alternatywa dla tradycyjnego pesto z bazylii, która charakteryzuje się nieco mocniejszym i bardziej orzeźwiającym smakiem. Lekko pikantne pesto pietruszkowe może stać się idealnym dodatkiem do zup, sosów, a także dań głównych. Poznaj nasz sposób na pietruszkową pastę inspirowaną włoskim klasykiem!
Pesto z suszonych pomidorów – prosto, szybko i smacznie
Pesto z suszonych pomidorów to krewniak tradycyjnej, bazyliowej wersji. Powstanie pesto pomidorowego nie jest jasne, gdyż źródła podają różne informacje. W jednych książkach można przeczytać o tym, że pesto rosso narodziło się w XX wieku w regionie Ligurii, jak alternatywa dla wersji alla Genovese, inni zaś łączą je z historią powstania pesto alla Siciliana (alla Trapanese), które w składzie zawiera także bazylię. Niezależnie od faktycznego miejsca pochodzenia, pesto rosso zachwyca swoim wyjątkowym, intensywnym smakiem.
Idealnie słone, kremowe pesto z pomidorów doczekało się wielu odsłon i dodatków, ale ta najbardziej tradycyjna opcja z migdałami, parmezanem, oliwą i czosnkiem szturmem wkradła się w jadłospisy restauracji, a nawet na sklepowe półki. Niezwykle prosta i szybka w przygotowaniu pasta doskonale spisuje się w roli sosu do makaronu, smarowidła do chleba, jak i marynaty do pieczonego mięsa.
Jak zrobić czerwone pesto z suszonych pomidorów?
Jak zrobić pesto pomidorowe? Przyrządzenie tego przysmaku jest niezwykle proste i szybkie, o ile zadba się o kilka szczegółów takich jak świeżość składników oraz ich wysoka jakość, a także kolejność ich dodawania.
Czerwone pesto powinno być przyrządzane z włoskich, suszonych lub półsuszonych pomidorów, najlepiej takich odsączonych z tłuszczu albo saute (bez żadnej zalewy). To właśnie w tych pomidorach tkwi cały sekret i smak pesto rosso.
Wysokiej jakości suszone pomidory znajdziesz na Lidlowych półkach, a w trakcie trwania tygodnia w stylu włoskim dostaniesz także pomidory ze specjalnym certyfikatem jakości i regionalności. Bardzo ważnym elementem pesto jest także ser oraz oliwa — wybierz te najwyższej jakości, a z pewnością stworzysz z nich coś pysznego.
Przyrządzając pesto czerwone, zwróć uwagę także na kolejność dodawania poszczególnych składników. Zacznij od rozgniecenia migdałów wraz z czosnkiem, potem dodaj pomidory, oliwę i na sam koniec ser. Przestrzegając tej kolejności, stworzysz idealnie kremowe, soczyście czerwone pesto, którego nie powstydziłby się żaden szef kuchni.
Prosty, włoski przepis na czerwone pesto z suszonymi pomidorami
Czerwone pesto z naszego przepisu to sposób na udany obiad lub kolację. Doskonale komponuje się z włoskimi makaronami, zapiekankami oraz aromatycznym wilgotnym pieczywem. Niewątpliwą zaletą pomidorowego pesto rosso jest to, że przepis ten można dowolnie modyfikować, dodając do niego odrobinę papryki, drugi rodzaj sera, delikatniejszy w smaku tłuszcz (np. olej z migdałów) lub inny wybrany przez siebie składnik. Wykorzystaj nasz przepis na czerwone pesto, dodaj coś od siebie i nadaj swoim potrawom wyjątkowego charakteru już dziś!
Zobacz wszystkie
przepisy
- Przekąski sylwestrowe
- Świąteczne pierniczki
- Pierogi z kapustą i grzybami
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Uszka z grzybami
- Ciasto marchewkowe
- Sernik piernikowy
- Ekspresowy bigos - z kiszonej lub świeżej kapusty
- Zupa grzybowa z makaronem
- Pieczona ryba po grecku
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Ciasto na pierogi
- Domek z piernika
- Wigilijny makowiec
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (0)