Mazurki - przepisy i pomysły:

Kategorie Filtry
Pieczenie mazurków na Wielkanoc to polska tradycja. Te niskie, ale bogato zdobione ciasta stają się prawdziwą dekoracją świątecznego stołu. Aż żal naruszać tak pieczołowicie wykonane zdobienia, żeby schrupać kawałek słodkiego wypieku. A warto i wręcz trzeba go skosztować, mazurki bowiem zaskakują rodzajami ciasta, masy i polewy. Sprawdźcie, jakie propozycje na mazurki, obok tradycyjnego przepisu, ma Kuchnia Lidla.

Mazurki wielkanocne – 6 przepisów

Niemalże w każdej polskiej rodzinie jada się mazurki wielkanocne. Bez nich trudno wyobrazić sobie te radosne święta Wielkiej Nocy. I choć co dom, to inne zwyczaje kulinarne i cukiernicze, to jednak podstawa przepisu na mazurek pozostaje zawsze ta sama. Kuchnia Lidla może zainspirować was kilkoma pomysłami na przygotowanie tych jakże kolorowych wypieków cukierniczych.

Mazurki – przepisy:

Mazurki bez pieczenia

Gdy tradycyjny mazurek spędza wam sen z powiek albo najzwyczajniej w świecie cierpicie na przedświąteczny brak czasu, to pora spróbować mazurka bez pieczenia. Ten ekspresowy i prosty w przygotowaniu przysmak na pierwszy rzut oka nie musi wcale różnić się wyglądem od oryginalnej wersji ciasta. Wystarczy kilka sprawdzonych sztuczek. Mazurki bez pieczenia możecie przyrządzić z dwóch wafli, pomiędzy którymi umieścicie masę kajmakową, czekoladową czy jaką tylko zapragniecie. Innym sposobem na pominięcie pieczenia jest użycie zblendowanych lub pokruszonych ciastek, które w połączeniu z roztopionym masłem stworzą spód mazurka. Uzupełnieniem tak przyrządzonej bazy będzie krem, np. czekoladowy, który znajdzie się na wierzchu. Całość pozostaje już tylko schłodzić i gotowe!

Jak dekorować mazurki?

Zdobienie mazurków to czysta finezja. Jeśli jednak nie bardzo wiecie, jak udekorować upieczone ciasto, to spójrzcie na mazurek Pawła Małeckiego! Być może zainspiruje was nasz mistrz cukiernictwa. Zobaczcie w Kuchni Lidla, jak dekorować mazurki, aby zrobiły wrażenie na waszej rodzinie i gościach.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!