Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
PRZYGOTUJ:
- garnek o pojemności 4 l
- dużą patelnię
- kubek
PRZYGOTOWANIE:
KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY BAZĘ
Wszystkie elementy włoszczyzny myjemy i obieramy. Myjemy także ziemniaki i pory. Włoszczyznę kroimy na mniejsze kawałki, a ziemniaki w kostkę. Pory kroimy w cienkie plastry.
KROK 2: GOTUJEMY BULION
Do garnka wrzucamy marchew, seler i pietruszkę. Zalewamy wodą i ustawiamy na kuchence. Całość gotujemy 15 minut.
KROK 3: DOPRAWIAMY BULION
Do gotującego się bulionu dodajemy 1½ łyżeczki soli, a także ziele angielskie i liście laurowe. Mieszamy i gotujemy przez kolejne 30 minut. Zmniejszamy ogień do minimum.
KROK 4: SMAŻYMY MIĘSO
Na patelni rozgrzewamy olej, a następnie wrzucamy na nią mięso. Mieszamy i smażymy przez ok. 4-5 minut, po czym solimy je i pieprzymy.
KROK 5: DODAJEMY PORA
Do smażącego się mięsa dodajemy pokrojone pory. Ponownie wszystko mieszamy i podsmażamy, aż por straci swoją objętość.
KROK 6: PODLEWAMY ZAWARTOŚĆ PATELNI BULIONEM
Na patelnię wlewamy ok. 150 ml bulionu i mieszamy. Zostawiamy na kilka minut, aby wszystkie składniki się poddusiły.
KROK 7: WYCIĄGAMY WARZYWA Z WYWARU
Z garnka wyławiamy całą włoszczyznę i ziele oraz liście laurowe, tak aby pozostał w nim klarowny bulion.
KROK 8: DODAJEMY ZIEMNIAKI DO WYWARU
Do gotującego się bulionu dodajemy ziemniaki i gotujemy przez 15 minut.
KROK 9: DODAJEMY PORY I MIĘSO
Do garnka z bulionem i ziemniakami dodajemy zawartość patelni i mieszamy. Gotujemy przez 10 minut.
KROK 10: ZABIELAMY ZUPĘ
W kubku łączymy kilka łyżek ciepłej zupy ze śmietaną i energicznie mieszamy, a potem powoli wlewamy do zupy. Wyłączamy palnik.
KROK 11: SERWUJEMY ZUPĘ
Gotową zupę rozlewamy do misek i ozdabiamy np. odrobiną natki pietruszki.
Zobacz podobne
przepisy
Zupa krem z rukoli i kalafiora
Delikatny smak kremowej zupy z kalafiora warto wzmocnić dodatkiem w postaci pikantnych liści rukoli.
Kremowa zupa z porów z wędzonym łososiem, twarogiem i oliwą z lubczykiem
Lekki warzywny krem podany z rybą, delikatnym serem i dodatkiem suszonych pomidorów. Prosty sposób na wykwintną zupę.
Zupa serowo-jarzynowa z klopsikami
Delikatny serowy krem na warzywnym bulionie. Mięsne klopsiki idealnie go uzupełniają.
KARTOFLANKA Z KURKAMI
Zupa ziemniaczana z przesmażonymi kurkami, to smak każdej jesieni. Sięgnij po przepis Karola i przygotuj prawdziwą ucztę dla podniebienia!
Zupa porowa z mięsem mielonym — treściwa i rozgrzewająca
Zupa porowa z mielonym to danie, które doskonale sprawdza się jako treściwa i rozgrzewająca propozycja na pełnowartościowy posiłek. Jest to idealne danie na chłodniejsze dni, które nie tylko zaspokaja głód, ale także dostarcza organizmowi energii na wiele godzin. Taka zupa z mięsem mielonym to prawdziwa uczta dla podniebienia, której trudno się oprzeć.
Zupa porowa z mielonym mięsem cieszy się dużą popularnością w Niemczech, skąd najprawdopodobniej dotarła do Polski. Niemcy, znani z zamiłowania do solidnych, pożywnych potraw, chętnie sięgają po tę zupę, doceniając jej prostotę i wyrazistość. W Polsce zupa ta również zdobyła wielu zwolenników, nie tylko wśród fanów pora. Receptura na tę zupę bywa zmienna i różnorodna, co pozwala na wprowadzanie do niej własnych modyfikacji i ulubionych dodatków.
Najlepsza zupa porowa z mięsem mielonym to ta, która jest przygotowana z sercem i odpowiednio doprawiona. W niektórych wersjach przepisu dodaje się do niej serek topiony, który nadaje zupie kremowej konsystencji. Dzięki temu danie staje się jeszcze bardziej aksamitne i bardziej sycące. Jeśli raz się je spróbuje, od razu trafi do codziennego jadłospisu — jej smak to po prostu poezja!
Zupa z porem i mięsem mielonym — jak ją przyrządzić?
Przygotowanie zupy z pora z mięsem mielonym to prosty, ale wymagający znajomości kilku trików proces, który pozwala uzyskać danie o wyjątkowym smaku. Aby zupa była naprawdę pyszna, warto zacząć od podsmażenia mięsa mielonego na niewielkiej ilości oleju. Taki zabieg pozwala na wydobycie z mięsa pełni smaku i aromatu, które przenikną całą zupę. Gdy mięso nabierze złoto-brązowej barwy, dodajemy do niego pokrojonego pora. Podsmażenie i duszenie pora razem z mięsem sprawia, że warzywo staje się miękkie i soczyste, a jego naturalny słodkawy smak zostaje wzmocniony.
Kluczem do uzyskania intensywnego smaku zupy z mięsem mielonym i porem jest odpowiednie doprawienie. Oprócz soli i pieprzu warto dodać zioła, takie jak tymianek czy majeranek, które doskonale komponują się z mięsem i porem. Dodanie odrobiny białego wina podczas duszenia pora może również podkreślić jego smak i dodać zupie subtelnej kwasowości. Aby zupa z pora z mięsem mielonym miała jeszcze bardziej wyrazisty smak, można wzbogacić ją odrobiną musztardy dijon lub posiekanym czosnkiem, które dodadzą daniu pikantności i głębi.
Podczas gotowania zupy warto pamiętać o odpowiednim wydobyciu smaku z pora, który jest głównym bohaterem tego dania. Ważne jest, aby nie gotować pora zbyt długo. Zupa porowa powinna być gotowana na małym ogniu, aby zawarte w składnikach aromaty mogły powoli się uwalniać. Pod koniec gotowania można dodać do zupy odrobinę śmietany, by nieco złagodzić jej smak. Pamiętaj, aby takiej zabielonej zupy już potem nie gotować — inaczej śmietana może się zważyć.
Zupa serowa z porem i mięsem mielonym — przepis z dodatkiem serka
Wersja klasyczna zupy porowej z mięsem mielonym i ziemniakami to za mało? Spróbujcie przyrządzić zupę porową z serkiem topionym i mięsem mielonym. Taka zupa serowa z mięsem mielonym i porem to wyjątkowo smaczne i sycące danie, które łączy w sobie kremowy smak serka topionego z intensywnym aromatem pora oraz soczystością mięsa mielonego. Przygotowanie takiej zupy należy zacząć od podsmażenia mięsa mielonego na patelni z odrobiną oleju. Następnie dodaje się do mięsa pokrojonego pora i dusi razem przez kilka minut.
Do przygotowania zupy z pora z serkiem topionym i mięsem mielonym używa się bulionu – najlepiej drobiowego lub warzywnego, który stanowi bazę dania. Po dodaniu bulionu do garnka z podsmażonym mięsem i porem, całość należy podgotować, a potem wystarczy już tylko dodać serek topiony i zupa jest niemalże gotowa! Najlepsze do tego celu będą serki topione o smaku naturalnym, ale można również eksperymentować z serkami z dodatkiem ziół czy grzybów.
Zupa serowo-porowa z mięsem mielonym to danie, które można wzbogacić o dodatkowe składniki, aby uczynić je jeszcze bardziej sycącym i pełnym smaku. Do zupy można dodać pokrojone w kostkę ziemniaki, które dodadzą jej objętości i sprawią, że będzie bardziej pożywna. Innymi dodatkami mogą być marchewka, seler, papryka czy pieczarki, które dodadzą warzywnego aromatu i koloru. Aby zupa była jeszcze bardziej aromatyczna, można dodać do niej czosnek, cebulę, a także zioła takie jak tymianek, majeranek czy natka pietruszki. Dla miłośników bardziej pikantnych potraw doskonałym dodatkiem może okazać się szczypta chili lub papryki wędzonej.
Zupa porowa z mięsem mielonym i serkiem topionym to także świetna baza do kulinarnych eksperymentów. Można do niej dodać różne rodzaje serów, takie jak cheddar, gouda czy parmezan, aby uzyskać różne wariacje smakowe. Zamiast mięsa mielonego, można użyć kawałków kurczaka, kiełbasy, a nawet boczku, co nada zupie innego charakteru. Warto również spróbować dodać do zupy fasolę lub jakieś inne strączki. Wystarczy odrobina kreatywności i do dzieła!
Zobacz wszystkie
przepisy
- Przekąski sylwestrowe
- Sernik piernikowy
- Śledzie po kaszubsku
- Ciasto na pierogi
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Sernik krakowski
- Pistacjowy sernik baskijski
- Dorsz w czosnku i cytrynie
- Świąteczne pierniczki
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Ryba po japońsku
- Błyskawiczne pierniczki
- Pieczona ryba po grecku
- Golonka pieczona po bawarsku
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (0)