Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
PRZYGOTUJ:
- patelnię
- rondelek
- naczynie żaroodporne
PRZYGOTUJ WCZEŚNIEJ:
Rozgrzej piekarnik do temperatury 180 stopni C.
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
KROK 1: GOTUJEMY MAKARON
Makaron cannelloni ugotuj al dente. Stosuj się do instrukcji z opakowania.
KROK 2: PRZYGOTOWUJEMY FARSZ
Na patelni rozpuść masło. Czosnek obierz i poszatkuj, a następnie przesmaż. Posiekaj szpinak i wrzuć na patelnię. Podsmażaj przez kilka minut, aż szpinak puści wodę i odstaw na bok. Gdy całość przestygnie, dodaj ricottę i parmezan. Dopraw i wymieszaj dokładnie.
KROK 3: PRZYGOTOWUJEMY SOS POMIDOROWY
Cebulę obierz i pokrój w kostkę, a następnie wrzuć do rondelka z rozgrzaną oliwą. Podsmażaj przez 3-4 minuty aż cebula się zeszkli. Dodaj passatę oraz przyprawy i wymieszaj. Całość gotuj przez 10 minut i odstaw na bok.
KROK 4: SKŁADAMY DANIE
Do naczynia żaroodpornego wlej odrobinę sosu i rozprowadź go na dnie. Rurki starannie nadziej farszem z sera i szpinaku, a następnie ułóż w naczyniu. Zetrzyj parmezan. Danie przykryj sosem pomidorowym i posyp serem.
KROK 5: PIECZEMY CANNELLONI
Danie piecz przez 25-30 minut, aż się zarumieni. Po upływie wyznaczonego czasu odstaw na bok do ostygnięcia. Makaron najlepiej smakuje lekko ciepły. Serwuj z dodatkiem parmezanu.
Zobacz podobne
przepisy
Cannelloni z mięsem w sosie porowym
Makaronowe rurki wypełnione mięsem, polane gęstym sosem i zapieczone. Klasyczny smak inspirowany Italią, który jest w zasięgu ręki.
Cannelloni z mięsem mielonym - przepis
Niech na Twoim stole zawita danie w stylu włoskim. Przygotuj cannelloni – zapiekane makaronowe rurki z mięsem.
Zapiekane cannelloni z cukinii i mięsa mielonego w sosie beszamelowym
Coś nietypowego – cannelloni z cukinii w roli tego charakterystycznego makaronu. Smaczna, lekka potrawa.
Cannelloni z ricottą i orzeszkami piniowymi
Cannelloni z kremowym farszem z ricottą, zapieczone w mocno pomidorowym sosie – to włoski styl w najlepszym wydaniu.
Jak przyrządzić cannelloni wegetariańskie ze szpinakiem i serem?
Cannelloni ze szpinakiem i dodatkiem sera to rewelacyjne danie dla osób na diecie wege oraz dla tych, którzy chcą ograniczyć mięso w swojej diecie. Makaron cannelloni bez mięsa z naszego przepisu przyrządza się niezwykle łatwo — wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami w zamieszczonych powyżej przepisach.
Rzecz jasna, to danie można przygotować na różny sposób — wypiec bez sera na wierzchu albo zmienić skład farszu lub sos. Możesz także pokusić się o zastosowanie innych przypraw lub ziół. Wszystko to zależne jest od Twoich preferencji. Chcesz dowiedzieć się, jak zmodyfikować to danie, by nadać mu wyjątkowego smaku? Dowiesz się tego z poniższych akapitów.
Jaki ser do rurek makaronowych z nadzieniem szpinakowym wybrać?
Jaki ser użyć do nadziewania rurek makaronowych? Możliwości jest tak wiele, a każda z nich brzmi pysznie. Cannelloni ze szpinakiem i ricottą to klasyka, którą zna każdy. Tej kombinacji smakowej nie można popsuć.
Jeśli chcesz, możesz eksperymentować z innymi rodzajami sera, jak słona feta czy też wyrazisty w smaku ser kozi. Nasza inna propozycja to cannelloni ze szpinakiem i gorgonzolą. Pleśniowy ser nadaje temu daniu zupełnie nowego, intensywnego charakteru. Trzeba jednak pamiętać, że smak tego rodzaju sera jest dość specyficzny i nie każdemu przypadnie do gustu. Zanim przyrządzisz cannelloni z pleśniowym serem, upewnij się, że wszyscy goście i domownicy lubią jego smak.
Nie przepadasz za mocnymi smakami? Dobrym pomysłem może okazać się cannelloni ze szpinakiem i mozzarellą, która w trakcie pieczenia roztopi się, tworząc ciągnącą, kremową masę. Ten rodzaj sera kocha większość, w szczególności dzieci. Jeśli na obiedzie goszczą u Ciebie mali smakosze, wybierz opcję z mozzarellą.
Sos beszamelowy do rurek ze szpinakiem i serem
Sos beszamelowy to idealny dodatek do makaronu z dodatkiem szpinaku i różnego rodzaju serów. Przy przyrządzaniu cannelloni ze szpinakiem w sosie beszamelowym ważna jest cierpliwość i kontrola, a także ciągłe mieszanie. Wszystkie składniki w tym sosie powinny zostać dodane powoli, a następnie starannie i energicznie wymieszane. Gotowanie sosu do cannelloni ze szpinakiem i beszamelem powinno powolne, by sos zbytnio się nie wygotował. Pamiętaj o tym, żeby przez cały czas gotowania kontrolować moc grzania lub wielkość ognia.
Przyrządzanie makaronu cannelloni z nadzieniem szpinakowo serowym
Cannelloni nadziewane farszem to istna poezja smaków, jednakże sam proces bywa czasochłonny. Nadziewane cannelloni powinno być maksymalnie wypełnione farszem, który podczas pieczenia delikatnie zmniejszy swoją objętość. Żeby nadziewane rurki makaronowe nie zrobiły się suche, należy przykryć je dawką sosu. Jeśli tego nie zrobisz, makaron stanie się twardy, a w najgorszym przypadku — po prostu się przypali. Pod sosem oraz pierzynką z sera zapiekane cannelloni ze szpinakiem zyska oczekiwany smak i aromat.
Podanie cannelloni ze szpinakiem i serem
Z czym podawać cannelloni? Możliwości serwowania tego dania jest mnóstwo! Rurki ze szpinakiem we Włoszech serwuje się z porcją pieczywa, którą można zamoczyć w pozostałym na talerzu farszu i sosie. Jeśli masz ochotę, możesz podać danie z dodatkową porcją startego sera lub poszatkowanymi suszonymi pomidorami. Baw się i próbuj! Życzymy smacznego!
Zobacz wszystkie
przepisy
- Uszka z grzybami
- Śledzie po kaszubsku
- Wigilijny makowiec
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Świąteczne pierniczki
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Sałatka gyros
- Pierniki
- Ciasto na pierogi
- Miodownik z kremem z kaszy manny
- Pieczona ryba po grecku
- Golonka pieczona po bawarsku
- Pierogi pieczone z kapustą i grzybami
- Domek z piernika
- Kompot z suszu z cytryną
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (0)