Pożywny koktajl truskawkowy
 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotowanie

Płatki owsiane zalewamy mlekiem i gotujemy chwilę, aby zmiękły. W tym czasie garść truskawek miksujemy z łyżeczką miodu na płynny syrop, odstawiamy. Do ugotowanych i przestudzonych płatków dodajemy pozostałą garść truskawek. Miksujemy blenderem na gładką masę. Przekładamy ją do przezroczystej szklanki. Na jej wierzch wylewamy aromatyczny syrop i od razu podajemy. Koktajl możemy przybrać zielonym listkiem mięty lub melisy.

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (9)

Avatar
 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  3056 dni temu
  Drogi Gościu, mleko może być chudsze :)

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3056 dni temu
  Czy procenty mleka mają tu znaczenie? Może być chudsze? ☺

  odpowiedz

 • FitMama FitMama
  3131 dni temu
  Ja właśnie przygotowałam ten koktajl i z biedą go pochłonęłam :) Przepyszny i naprawdę bardzo pożywny. Mój 3-latek też się oblizuje do teraz i powtarza: -"mniammmmm ale pysne, mmmm..." Super

  odpowiedz

 • Filip Turczyn Filip Turczyn
  3195 dni temu
  idealny wygląd idealny smak sam ideał

  odpowiedz

 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  3265 dni temu
  Produkty mleczne są bardzo dobrym źródłem wapnia, który jest niezbędny do budowy kości i zębów, dlatego powinny znajdować się w codziennej diecie. Instytut Żywności i Żywienia zaleca, aby uczniowie spożywali 3-4 porcje mleka i jego przetworów dziennie.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3309 dni temu
  Do 1-go roku zycia nie podajemy dzieciom mleka krowiego, a pozniej, jezeli dziecko nie ma zadnych alergii i nietolerancji np. na laktoze jest wskazane. Ludzie dorosli( pewien procent) moze pic mleko krowie przez cale zycie(wykluczeni azjaci). Reasumujac jezeli nie masz sensacji zoladkowych PIJ MLEKO BEDZIESZ DUZY!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3318 dni temu
  Mnie także śmieszy ta rewolucja mleczna i domniemana szkodliwość tego produktu. Wychowałam się na krowim mleku od najmłodszych lat (takim prawdziwym, niepasteryzowanym), wciąż je uwielbiam i codziennie używam do owsianki, koktajli itp., żyję, nie choruję, mam się znakomicie. ;) Nie wierzmy we wszystko, co mówią media, niektórzy mają z ludzkiej łatwowierności zdecydowanie zbyt dużo pieniędzy.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3321 dni temu
  Cud, że jeszcze żyję, biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do krowiego mleka od najmłodszych lat życia... Proszę, wyluzujmy :)

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3321 dni temu
  Ja swojemu dzieckiu nie podałabym koktajlu z mlekiem krowim - Minusem mleka krowiego jest białko – inaczej mówiąc kazeina. To właśnie ona potrzebna jest cielakom do prawidłowego rozwoju rogów i kopyt. Z tego co mi wiadomo my tego nie posiadamy. Więc można w bardzo prosty sposób wywnioskować, że mu ludzie nie posiadamy układu trawiennego, który będzie przyswajał kazeinę. Dla człowieka jest ona bardzo szkodliwa. Rozkłada się w organizmie za pomocą podpuszczki. Dziecko 1-2-letnie ma już paznokcie i włosy, więc zapotrzebowanie na kazeinę jest żadne. Układ trawienny dziecka przestaje wydzielać podpuszczkę. Od tej chwili krowie mleko staje się dla organizmu produktem ciężko strawnym.

  odpowiedz

zobacz wszystkie

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!