Pożywny koktajl truskawkowy
 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotowanie

Płatki owsiane zalewamy mlekiem i gotujemy chwilę, aby zmiękły. W tym czasie garść truskawek miksujemy z łyżeczką miodu na płynny syrop, odstawiamy. Do ugotowanych i przestudzonych płatków dodajemy pozostałą garść truskawek. Miksujemy blenderem na gładką masę. Przekładamy ją do przezroczystej szklanki. Na jej wierzch wylewamy aromatyczny syrop i od razu podajemy. Koktajl możemy przybrać zielonym listkiem mięty lub melisy.

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (9)

Avatar
 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  3357 dni temu
  Drogi Gościu, mleko może być chudsze :)

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3358 dni temu
  Czy procenty mleka mają tu znaczenie? Może być chudsze? ☺

  odpowiedz

 • FitMama FitMama
  3432 dni temu
  Ja właśnie przygotowałam ten koktajl i z biedą go pochłonęłam :) Przepyszny i naprawdę bardzo pożywny. Mój 3-latek też się oblizuje do teraz i powtarza: -"mniammmmm ale pysne, mmmm..." Super

  odpowiedz

 • Filip Turczyn Filip Turczyn
  3496 dni temu
  idealny wygląd idealny smak sam ideał

  odpowiedz

 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  3567 dni temu
  Produkty mleczne są bardzo dobrym źródłem wapnia, który jest niezbędny do budowy kości i zębów, dlatego powinny znajdować się w codziennej diecie. Instytut Żywności i Żywienia zaleca, aby uczniowie spożywali 3-4 porcje mleka i jego przetworów dziennie.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3610 dni temu
  Do 1-go roku zycia nie podajemy dzieciom mleka krowiego, a pozniej, jezeli dziecko nie ma zadnych alergii i nietolerancji np. na laktoze jest wskazane. Ludzie dorosli( pewien procent) moze pic mleko krowie przez cale zycie(wykluczeni azjaci). Reasumujac jezeli nie masz sensacji zoladkowych PIJ MLEKO BEDZIESZ DUZY!!!!!!!!!!!!!!

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3619 dni temu
  Mnie także śmieszy ta rewolucja mleczna i domniemana szkodliwość tego produktu. Wychowałam się na krowim mleku od najmłodszych lat (takim prawdziwym, niepasteryzowanym), wciąż je uwielbiam i codziennie używam do owsianki, koktajli itp., żyję, nie choruję, mam się znakomicie. ;) Nie wierzmy we wszystko, co mówią media, niektórzy mają z ludzkiej łatwowierności zdecydowanie zbyt dużo pieniędzy.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3622 dni temu
  Cud, że jeszcze żyję, biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do krowiego mleka od najmłodszych lat życia... Proszę, wyluzujmy :)

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3622 dni temu
  Ja swojemu dzieckiu nie podałabym koktajlu z mlekiem krowim - Minusem mleka krowiego jest białko – inaczej mówiąc kazeina. To właśnie ona potrzebna jest cielakom do prawidłowego rozwoju rogów i kopyt. Z tego co mi wiadomo my tego nie posiadamy. Więc można w bardzo prosty sposób wywnioskować, że mu ludzie nie posiadamy układu trawiennego, który będzie przyswajał kazeinę. Dla człowieka jest ona bardzo szkodliwa. Rozkłada się w organizmie za pomocą podpuszczki. Dziecko 1-2-letnie ma już paznokcie i włosy, więc zapotrzebowanie na kazeinę jest żadne. Układ trawienny dziecka przestaje wydzielać podpuszczkę. Od tej chwili krowie mleko staje się dla organizmu produktem ciężko strawnym.

  odpowiedz


Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!