Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotowanie
Płatki owsiane zalewamy mlekiem i gotujemy chwilę, aby zmiękły. W tym czasie garść truskawek miksujemy z łyżeczką miodu na płynny syrop, odstawiamy. Do ugotowanych i przestudzonych płatków dodajemy pozostałą garść truskawek. Miksujemy blenderem na gładką masę. Przekładamy ją do przezroczystej szklanki. Na jej wierzch wylewamy aromatyczny syrop i od razu podajemy. Koktajl możemy przybrać zielonym listkiem mięty lub melisy.
Zobacz podobne
przepisy
Zupa marchwiowo-ziemniaczana z grzankami ziołowymi
Sycący, pachnący, zdrowy i pyszny! Warzywny krem to świetny pomysł na obiad. Mnóstwo witamin w jednej miseczce!
Jabłkowy pudding z twarożkiem
Kremowy deser, który uwielbiają nie tylko dzieci. Zawarte w nim owoce dostarczają witamin, a twaróg jest źródłem wapnia.
Kolorowe warstwowe koreczki z pomidorową czapeczką, nektarynką i kakao
Zmień zwykłe kanapki w kolorowe koreczki i zobacz, ile frajdy może sprawić dziecku zwykłe śniadanie. Są pyszne i zdrowe!
Pozytywnie zakręcone bananowe smoothie
Pożywny mleczny koktajl to idealny dodatek do śniadania lub podwieczorku. Jego słodki bananowy smak uwielbiają i dzieci, i dorośli.
Zobacz wszystkie
przepisy
- Ciasto marchewkowe
- Kompot z suszu z cytryną
- Błyskawiczne pierniczki
- Ciasto na pierogi
- Świąteczne pierniczki
- Pieczona ryba po grecku
- Dorsz w czosnku i cytrynie
- Przekąski sylwestrowe
- Sałatka gyros
- Domek z piernika
- Ryba po japońsku
- Wigilijny barszcz czerwony z uszkami – przepis
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Zupa grzybowa z makaronem
- Najlepsza sałatka z tortellini
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (9)
3505 dni temu
Drogi Gościu, mleko może być chudsze :)
odpowiedz
3505 dni temu
Czy procenty mleka mają tu znaczenie? Może być chudsze? ☺
odpowiedz
3580 dni temu
Ja właśnie przygotowałam ten koktajl i z biedą go pochłonęłam :) Przepyszny i naprawdę bardzo pożywny. Mój 3-latek też się oblizuje do teraz i powtarza: -"mniammmmm ale pysne, mmmm..." Super
odpowiedz
3644 dni temu
idealny wygląd idealny smak sam ideał
odpowiedz
3715 dni temu
Produkty mleczne są bardzo dobrym źródłem wapnia, który jest niezbędny do budowy kości i zębów, dlatego powinny znajdować się w codziennej diecie. Instytut Żywności i Żywienia zaleca, aby uczniowie spożywali 3-4 porcje mleka i jego przetworów dziennie.
odpowiedz
3758 dni temu
Do 1-go roku zycia nie podajemy dzieciom mleka krowiego, a pozniej, jezeli dziecko nie ma zadnych alergii i nietolerancji np. na laktoze jest wskazane. Ludzie dorosli( pewien procent) moze pic mleko krowie przez cale zycie(wykluczeni azjaci). Reasumujac jezeli nie masz sensacji zoladkowych PIJ MLEKO BEDZIESZ DUZY!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
3767 dni temu
Mnie także śmieszy ta rewolucja mleczna i domniemana szkodliwość tego produktu. Wychowałam się na krowim mleku od najmłodszych lat (takim prawdziwym, niepasteryzowanym), wciąż je uwielbiam i codziennie używam do owsianki, koktajli itp., żyję, nie choruję, mam się znakomicie. ;) Nie wierzmy we wszystko, co mówią media, niektórzy mają z ludzkiej łatwowierności zdecydowanie zbyt dużo pieniędzy.
odpowiedz
3770 dni temu
Cud, że jeszcze żyję, biorąc pod uwagę moje zamiłowanie do krowiego mleka od najmłodszych lat życia... Proszę, wyluzujmy :)
odpowiedz
3770 dni temu
Ja swojemu dzieckiu nie podałabym koktajlu z mlekiem krowim - Minusem mleka krowiego jest białko – inaczej mówiąc kazeina. To właśnie ona potrzebna jest cielakom do prawidłowego rozwoju rogów i kopyt. Z tego co mi wiadomo my tego nie posiadamy. Więc można w bardzo prosty sposób wywnioskować, że mu ludzie nie posiadamy układu trawiennego, który będzie przyswajał kazeinę. Dla człowieka jest ona bardzo szkodliwa. Rozkłada się w organizmie za pomocą podpuszczki. Dziecko 1-2-letnie ma już paznokcie i włosy, więc zapotrzebowanie na kazeinę jest żadne. Układ trawienny dziecka przestaje wydzielać podpuszczkę. Od tej chwili krowie mleko staje się dla organizmu produktem ciężko strawnym.
odpowiedz