Sznycle z indyka z kapustą i kumkwatem
  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj

  • woreczki do zamrażania
  • tłuczek do mięsa

Krok 1: Kroimy kumkwaty

Kapustę kiszoną odcedzamy na sitku. Kumkwaty zalewamy wrzątkiem, pozostawiamy na 1 minutę, a następnie odcedzamy. Proces powtarzamy jeszcze raz. Kumkwaty przelewamy zimną wodą, kroimy każdy na 3-4 plasterki, usuwając przy tym pestki.

Krok 2: Podsmażamy warzywa

Cebule obieramy i kroimy w kostkę, podsmażamy na gorącym maśle aż do zeszklenia. Dodajemy kumkwaty i podsmażamy przez chwilę razem, posypujemy cukrem i karmelizujemy przez 2 minuty, mieszając. Dolewamy sok pomarańczowy, wyciśnięty z połowy pomarańczy i bulion. Dodajemy kapustę kiszoną, doprawiamy solą i pieprzem. Dusimy pod przykryciem przez 25 minut, mieszając od czasu do czasu.

Krok 3: Smażymy sznycle z indyka

Płatki kukurydziane dokładnie rozgniatamy i przekładamy do głębokiego talerza. Sznycle z indyka myjemy, osuszamy, umieszczamy w woreczku do zamrażania i rozbijamy na płasko. Sznycle doprawiamy solą i pieprzem. Obtaczamy najpierw w mące, a następnie w lekko roztrzepanych jajach i panierujemy w płatkach kukurydzianych, dobrze je przy tym dociskając. Sznycle smażymy na gorącym maśle klarowanym przez 3-4 minuty z każdej strony, a następnie osączamy na ręczniku papierowym. Kapustę doprawiamy ewentualnie większą ilością cukru, podajemy ze sznyclami i kleksem śmietany.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!