Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj:
- piekarnik rozgrzany do temp. 175°C
- formę do pieczenia o średnicy 21 cm
- formę do składania deseru charlotte (ok. 25 cm)
- dwie miski do ubijania
- mikser
- papier do pieczenia
Przygotowanie:
Krok 1: Pieczemy biszkopt
Piekarnik nagrzewamy do 175°C. Formę (21 cm) wykładamy papierem do pieczenia.
Jaja ubijamy z cukrem pudrem i wanilią na jasną, puszystą masę (ok. 5 minut).
W osobnej misce przesiewamy mąkę, proszek do pieczenia i sól. Delikatnie łączymy suche składniki z masą jajeczną.
Przelewamy ciasto do formy i pieczemy 15-20 minut, aż biszkopt się zarumieni, a patyczek wyjęty ze środka będzie suchy. Studzimy.
Krok 2: Przygotowujemy żelatynę
Żelatynę zalewamy wodą i odstawiamy na 5 minut, aby stężała. Następnie delikatnie podgrzewamy, aż się rozpuści. Odstawiamy, by lekko przestygła.
Krok 3: Przygotowujemy krem
Śmietanę ubijamy z cukrem pudrem i ekstraktem waniliowym.
W osobnej misce ubijamy mascarpone, a następnie łączymy mascarpone z rozpuszczoną białą czekoladą.
Delikatnie łączymy masę mascarpone ze śmietaną. Na koniec wlewamy ostudzoną żelatynę i całość mieszamy delikatnie, aby krem pozostał puszysty.
Krok 4: Przygotowujemy charlotte
Biszkopt przekrawamy na pół. Jedną część układamy na dnie formy (ok. 25 cm).
Wokół brzegów formy ustawiamy pionowo biszkopty savoiardi, tak aby wystawały ok. 1 cm ponad rant formy.
Wlewamy połowę kremu, po czym układamy maliny i borówki. Przykrywamy drugą częścią biszkoptu i rozprowadzamy resztę kremu. Wygładzamy wierzch.
Wstawiamy do lodówki na minimum 3 godziny.
Krok 5: Dekorujemy
Przed podaniem delikatnie wyjmujemy deser z formy. Dekorujemy owocami oraz dodatkowym kremem i/lub minibezikami.
Zobacz podobne przepisy
Przepisy według składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
Wróć do gotowania
Komentarze (0)