
Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Krok 1: Przygotowujemy farsz
Cebulę kroimy w drobną kostkę, a czosnek w plastry. Natkę pietruszki drobno siekamy, a pieczarki kroimy na mniejsze kawałki. Na rozgrzanej oliwie z oliwek podsmażamy cebulę i czosnek. Po chwili dodajemy pieczarki, doprawiamy solą i smażymy, aż z pieczarek odparuje woda. Dodajemy pokrojoną kapustkę kiszoną i posiekaną natkę pietruszki. Całość smażymy przez chwilę. Następnie zalewamy bulionem, dodajemy ziele angielskie i liść laurowy. Farsz dusimy pod przykryciem na wolnym ogniu około 30-40 minut. Następnie odstawiamy farsz do wystudzenia.
Krok 2: Smażymy naleśniki
W misce łączymy mąkę, jajko, mleko i szczyptę soli. Całość mieszamy trzepaczką. Odrobinę oleju wlewamy na patelnię i rozsmarowujemy ręcznikiem papierowym. Smażymy cienkie naleśniki z obu stron na złoty kolor.
Krok 3: Zwijamy krokiety
Na każdy naleśnik nakładamy około 1-2 łyżek farszu. Boki naleśników składamy do środka i zwijamy krokiety. Krokiety panierujemy w rozmąconych jajkach i bułce tartej. Smażymy na rozgrzanym oleju z dwóch stron na złoty kolor.
Zobacz podobne
przepisy
Pierogi z kapustą i grzybami
Doskonały przepis na jedno z naszych narodowych dań – domowe pierogi z pysznym, pachnącym grzybami farszem. Musisz się nauczyć je robić!

Ryżowe krokiety z mozzarellą i pieczarkami
Pyszny pomysł na lekkie, bezmięsne danie. Krokiety z ryżu podane na sałacie to świetny wybór na każdą porę dnia.

Pierogi z grzybami i kapustą
Własnoręczne przygotowywanie pierogów daje wiele satysfakcji. Z tym przepisem jest to wyjątkowo łatwe!

Pieczone pierogi z kapustą i grzybami
Wypróbuj przepis Karola i zasmakuj w pierogach z kapustą i grzybami, pieczonymi w piekarniku!

Komentarze (11)
129 dni temu
przepis rewelacyjny, wyszły mi za pierwszym razem, mąż był bardzo zadowolony. Wyszło mi 7 sztuk. Robiłam też krokiety z innego przepisu kogoś tam dla porównania, ale ten przepis jest najlepszy !
odpowiedz
821 dni temu
Jestem za!
odpowiedz
1144 dni temu
Ja kapustę gotuję do miękkości (można na wędzonych kościach). Polecam.
odpowiedz
1821 dni temu
Czy kapustę trzeba wcześniej opłukać lub sparzyć?
odpowiedz
1821 dni temu
Absolutnie nie, straci wtedy swój wyjątkowy smak :)
1556 dni temu
odpowiedź późna, ale może kiedyś się komuś przyda:) ja zawsze sok z kapusty odciskam do jakiejś miseczki (zaraz wyjaśnię dlaczego). kapustę jeżeli jest mocno kwaśna płukam (czasem i dwa razy). kwaśność kapusty jest oczywiście kwestią smaku- dlatego zachęcam do próbowania przed i po płukaniu. przy kupnie kapusty warto zwrócić uwagę, czy jest kwaszona czy kiszona - jeżeli kwaszona, to o ile to możliwe, mówimy jej NIE, dzięki. co do wody z kapusty- jeżeli kapusta przy gotowaniu straci zbyt dużo kwasu, to można wtedy dolać trochę tej wody i ja dokwasić. jak już mówiłam- wszystko jest kwestią smaku, a ja lubię czuć delikatną kwaskowość :)
1555 dni temu
ja opłukuje ją
1203 dni temu
wystarczy obejrzeć filmik, jest tam mowa o tym,żeby nie płukać kapusty
129 dni temu
każdy robi jak kto woli, ale ja osobiście radzę tylko odcisnąc kapuste z soku i tylko tyle, bo jak się ją wypłuka to straci smak
1928 dni temu
Witam, ile mniej więcej sztuk wychodzi z tego przepisu?
odpowiedz
1928 dni temu
około 5-6 sztuk :)
zobacz wszystkie