
Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
PRZYGOTUJ:
- tarkę o drobnych oczkach
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
KROK 1: SMAŻYMY MIĘSO
Mięso kurczaka oczyszczamy, oddzielamy od kości i kroimy na kawałki o podobnej wielkości. Następnie doprawiamy je solą oraz pieprzem według uznania i na rozgrzanym oleju smażymy na złoty kolor.
KROK 2: GOTUJEMY DANIE
Czosnek kroimy w plasterki, a suszone pomidory w bardzo drobną kostkę. Do smażącego się kurczaka dodajemy czosnek, listki tymianku, ostrą paprykę, kurkumę, bulion i śmietankę. Składniki mieszamy i dodajemy suszone pomidory oraz makaron. Całość gotujemy pod przykryciem, na niewielkim ogniu, co jakiś czas mieszając, przez ok. 20 minut. Do ugotowanego dania ścieramy parmezan i skórkę z połowy cytryny. Całość mieszamy, w razie potrzeby dolewając odrobinę wrzątku.
KROK 3: PODAJEMY DANIE
Szpinak skrapiamy olejem po suszonych pomidorach i skórką otartą z drugiej połowy cytryny. Całość mieszamy. Potrawkę wykładamy na talerze i ozdabiamy ją szpinakiem w oleju oraz dodatkową porcją parmezanu według uznania.
Zobacz podobne
przepisy
Kurczak z Chorizo i serem Manchego
Soczysty filet z dodatkami w hiszpańskim stylu. Proste, efektowne, wyraziste i smaczne danie, które ugotuje każdy.

Kurczak marynowany w miodzie z chłodnikiem i ziemniaczkami
Kurczak i ziemniaki? To nie musi być nudne! Soczyste mięso z pysznymi dodatkami to nowatorski sposób na klasyczny obiad.

Kurczak po amerykańsku
Przysmak dla miłośników amerykańskiej kuchni - kurczak podawany ze smażonymi ziemniakami.

Kurczak z curry i warzywami w sosie kokosowym
Aromatyczne, duszone mięso doprawione indyjskim curry i złamane kwasowością pomidorów. Do tego porcja warzyw i… gotowe!

Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (0)