Placki ziemniaczane z musem jabłkowym
  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

PRZYGOTUJ

  • ręczniki kuchenne

Krok 1: Robimy mus jabłkowy

Jabłka obieramy, kroimy w ćwiartki, pozbawiamy gniazd nasiennych i kroimy w kostkę. 80 g cukru karmelizujemy w rondlu na złotożółty kolor. Rozcieńczamy sokiem jabłkowym i gotujemy przez 1-2 minuty, mieszając, aż karmel się rozpuści. Dodajemy jabłka, cynamon i gotujemy do miękkości przez ok. 10 minut. Za pomocą ubijaka rozgniatamy, według uznania na grubo lub na drobno. Doprawiamy do smaku sokiem wyciśniętym z cytryny, ewentualnie większą ilością cukru i cynamonu. Studzimy.

Krok 2: Ścieramy ziemniaki

Ziemniaki obieramy, myjemy i ścieramy drobno na tarce. Przekładamy na czysty ręcznik kuchenny i dobrze odciskamy nad miską. Sok zbieramy i odstawiamy na chwilę, a następnie ostrożnie odlewamy, tak aby skrobia pozostała na dnie miski. Cebulę obieramy – ścieramy na tarce lub kroimy w drobną kostkę. Dodajemy wraz z ziemniakami do skrobi, mieszamy z jajkami, solimy.

Krok 3: Smażymy placki i podajemy

Na powlekanej patelni rozgrzewamy trochę oleju. Nakładamy na nią łyżką ciasto ziemniaczane i spłaszczamy. Placki smażymy z obu stron przez 2-3 minuty, aż będą chrupiące. Osączamy na papierze kuchennym i trzymamy w cieple. Podajemy z musem jabłkowym.

Wskazówka: w Nadrenii podaje się do tego jeszcze często melasę buraczaną.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!