Zapiekanki warzywne - przepisy i pomysły:

Łatwe przepisy

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 3 4 »
Warzywa to najbardziej wartościowa grupa produktów, dlatego nie wahajcie się wykorzystywać ich w kuchni. Można z nich przygotować na przykład zapiekankę warzywną. Nic tak bowiem nie cieszy jak pyszny i sycący obiad lub kolacja w postaci zapiekanki z warzyw. A jeśli chcecie się przekonać, jak może smakować dobra zapiekanka z warzywami, to zachęcamy do sięgania po przepisy Kuchni Lidla.

Przepis na zapiekankę warzywną

Wydawać by się mogło, że przepis na zapiekankę warzywną jest oczywisty, bo przecież potrawa ta składa się, jak sama nazwa wskazuje, głównie z warzyw. Tymczasem zapiekanki warzywne mogą przecież zawierać, oprócz kalafiora czy ziemniaka, wiele różnorodnych składników, jak np. makaron, ryż, a przede wszystkim mięso. Sprawdźcie, jaką zapiekankę warzywną możecie przyrządzić wg przepisu Kuchni Lidla – oto propozycje:

Jedna zapiekanka, a tak wiele pomysłów! I co najważniejsze, to nie jest ich pełna lista. Równie dobrze możemy zajadać się przecież zapiekanką warzywną z ryżem czy z kaszą jaglaną albo zapiekanką warzywną w wersji fit. Wiele osób może nie wiedzieć, że nawet zapiekanka warzywna z kurczakiem może być fit! Wystarczy odpowiedni dobór składników i właściwy sposób ich przygotowania – w przypadku kurczaka mięso z piekarnika ma dużo mniej kalorii niż to usmażone. Aby przygotować niskokaloryczne zapiekanki warzywne, trzeba wyeliminować zbędne tłuszcze, sery i sosy.

A jeśli poszukujecie dań bezmięsnych, to wegetariańska zapiekanka warzywna będzie tym, czego potrzebujecie. Warto spróbować zapiekanki warzywnej albo frittaty z makaronem i szparagami. Bardziej wymagający goście czy członkowie rodziny będą z pewnością ukontentowani wegańską zapiekanką warzywną.

Jak zrobić zapiekankę z warzywami?

Inspiracje są, pora więc przystąpić do działania. Z bazą przepisów Kuchni Lidla to naprawdę proste!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!