Szybkie przepisy - Sałatka z kaszą - przepisy i pomysły:

Szybkie przepisy

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 »
Jęczmienna, gryczana, pęczak, jaglana, a może bulgur? Wybór kaszy może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy, szczególnie jeśli zamierzacie dodać ją do sałatki. Wszystkie mają cenne dla organizmu witaminy i minerały – na którą więc najlepiej się zdecydować? Skoro każda jest godna uwagi, to Kuchnia Lidla proponuje kierować się smakiem.

Jaka kasza do sałatki? Podpowiadamy, którą wybrać!

Sałatka nabierze zupełnie odmiennych walorów smakowych, jeśli użyjecie za każdym razem innego rodzaju kaszy. Zanim zdecydujecie się na konkretną odmianę, być może pomocna okaże się krótka ich charakterystyka ze względu na ich smak.

Osoby, które nie przepadają za kulinarnymi eksperymentami, powinny wybrać sałatkę z kaszą jęczmienną, np. z kaszą pęczak, która ma najbardziej neutralny smak spośród wszystkich rodzajów kasz. Warto wtedy dobierać składniki o pikantnych i mocnych akcentach, aby smak sałatki stał się bardziej wyraźny. Jeśli natomiast gustujecie w sałatkach przyrządzanych na słodko, to koniecznie jadajcie je z kaszą jaglaną. Jej smak idealnie pasuje do owoców, m.in. gruszek czy moreli albo mandarynek i granatów. Uniwersalnym wyborem będzie natomiast sałatka z kaszą gryczaną, która występuje zarówno w wytrawnych, jak i mieszanych kompozycjach smakowych. Z kolei sałatkę z kaszą bulgur lub kuskus warto polecić wszystkim tym, którzy w kuchni poszukują orientalnych akcentów. Dania z nimi z pewnością będą wyróżniać się niecodziennym smakiem, zwłaszcza w przypadku kaszy bulgur, która charakteryzuje się lekko orzechową nutą.

W zależności od indywidualnych preferencji wybierajcie swoje ulubione kasze, a z pewnością finalny efekt będzie satysfakcjonujący.

Sałatki z kaszą – nasze przepisy

Dla nadal niezdecydowanych, ale również tych, którzy mają ochotę na oryginalne sałatki z kaszą, Kuchnia Lidla przygotowała kilka inspiracji. Sprawdźcie przepisy, dzięki którym poznacie, jak sałatki z kaszami mogą być różnorodne. Oto one, czyli pomysły na:

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!