Rozgrzewające herbaty na 3 sposoby

Joanna Bożek

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Herbata imbirowo-pomarańczowa

Herbata imbirowo-pomarańczowa

Przygotowanie:

Kawałek imbiru obieramy i kroimy. Następnie zalewamy 100 ml wody i gotujemy przez 4 minuty. We wcześniej ogrzanym dzbanku umieszczamy herbatę, zalewamy gotującą się wodą i zaparzamy przez 3 minuty.

Po 1 łyżeczce suszonych żurawin układamy na dnie każdej filiżanki. Do dzbanka z herbatą wlewamy przez sitko przygotowany wywar z imbiru oraz 2 łyżki soku pomarańczowego. Wlewamy herbatę do filiżanek. Pomarańczę kroimy w plasterki i ozdabiamy nimi filiżanki.

Herbata jabłkowo-cynamonowa

Herbata jabłkowo-cynamonowa

Przygotowanie:

Goździki i gwiazdkę anyżu rozdrabniamy w moździerzu. Łączymy z mielonym cynamonem. Następnie przekładamy do małego garnuszka, zalewamy 100 ml wody i gotujemy przez 4 minuty.

We wcześniej ogrzanym dzbanku umieszczamy herbatę, zalewamy przegotowaną wodą i zaparzamy przez 3 minuty. Kroimy 4 suszone śliwki (po 2 na każdą filiżankę) i układamy je na dnie filiżanek. Nakładamy po łyżeczce prażonych jabłek, a następnie po łyżeczce suszonych żurawin.

Do dzbanka z herbatą wlewamy przez sitko przygotowany wywar z przypraw korzennych. Powoli lejąc po ściance łyżeczki, wlewamy herbatę do filiżanek.

Napar możemy ozdobić plasterkiem jabłka, laską cynamonu oraz gwiazdką anyżu.

Herbata śliwkowo-czekoladowa

Herbata śliwkowo-czekoladowa

Przygotowanie:

Goździki rozdrabniamy w moździerzu i łączymy z cynamonem. Następnie przekładamy przyprawy do małego garnuszka, zalewamy 100 ml wody i gotujemy przez 4 minuty.

We wcześniej ogrzanym dzbanku umieszczamy herbatę, zalewamy gorącą wodą i zaparzamy przez 3 minuty.

Kroimy 4 śliwki (po 2 na każdą filiżankę) i układamy je na dnie filiżanek. Nakładamy po łyżeczce powideł śliwkowych. Do dzbanka z herbatą wlewamy przez sitko przygotowany wywar z przypraw korzennych. Powoli lejąc po ściance łyżeczki, wlewamy herbatę do filiżanek. Ścieramy na tarce pół kostki czekolady i posypujemy nią herbatę.

 

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (2)

Avatar
 • kucharka kucharka
  2664 dni temu
  ja używam zawsze assam z teekanne. Chyba nawet jest dostępna w lidlu. Myślę, że każda fajna jakościowo herbata się tutaj nada.

  odpowiedz

 • Gosia Gosia
  2665 dni temu
  Ja się skuszę na jabłko-cynamonową, chociaż obie brzmią bardzo dobrze. Jaką herbatę czarną proponujecie?

  odpowiedz


Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!