Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj:
- 2 blachy do pieczenia
- papier do pieczenia
- piekarnik rozgrzany do temperatury 180°C
- moździerz
- głęboką patelnię
- blender kielichowy
Sposób przygotowania:
KROK 1: PIECZEMY DYNIĘ
Dynię przekrawamy na pół i pozbawiamy nasion. Następnie delikatnie nacinamy ją w kratkę, skrapiamy 4 łyżkami oliwy i dodajemy kilka gałązek tymianku. Tak przygotowaną dynię pieczemy przez ok. 40-45 minut w temperaturze 180°C.
KROK 2: PRZYGOTOWUJEMY CHIPSY Z BOCZKU
Plastry boczku układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia, zupełnie na płasko. Następnie układamy na nich kolejny arkusz papieru do pieczenia i przykrywamy drugą blachą do pieczenia, aby chipsy były płaskie i wyjątkowo chrupiące. Tak przygotowany boczek pieczemy przez ok. 15 minut w piekarniku rozgrzanym do temp. 170°C. Gotowe chipsy osuszamy papierowym ręcznikiem z nadmiaru tłuszczu i jeszcze ciepłe zdejmujemy z blachy.
KROK 3: GOTUJEMY POMIDORY
Ziarna kolendry bardzo dokładnie rozcieramy w moździerzu. Masło roztapiamy na patelni i przez chwilę podsmażamy na nim wszystkie przyprawy. Kiedy przyprawy zaczną pachnieć, dodajemy do nich pomidory z puszki i całość zagotowujemy.
KROK 4: GOTUJEMY ZUPĘ
Do gotujących się pomidorów dodajemy ciecierzycę i odrobinę zalewy, w której była. Na koniec wlewamy ok. 800 ml wody (przedtem najlepiej wypłukać nią puszkę po pomidorach).
KROK 5: BLENDUJEMY ZUPĘ NA KREM
Upieczoną i wystudzoną dynię obieramy ze skórki i kroimy w kostkę. Następnie przekładamy ją do blendera i dolewamy większość wcześniej ugotowanej zupy. Całość miksujemy, stopniowo dolewając zupę, aż powstanie gładki krem.
WSKAZÓWKA! Zależnie od wielkości kielicha blendera zupę warto miksować nawet w 2-3 turach.
KROK 6: DOPRAWIAMY ZUPĘ KREM
Zblendowaną zupę krem przelewamy do garnka. Następnie doprawiamy ją do smaku solą i miodem oraz ścieramy skórkę z połowy cytryny na tarce o drobnych oczkach. Zupę zagotowujemy.
KROK 7: PODAJEMY DANIE
Kolendrę siekamy i przekładamy do miseczki. Następnie dodajemy do niej oliwę i sok z cytryny i całość dokładnie mieszamy. Zupę przelewamy do misek, ozdabiamy przygotowanym sosem z kolendry i podajemy z chipsami z boczku.
Zobacz podobne przepisy
Polecane przepisy
- Pieczeń rzymska
- Tacos w stylu meksykańskim z wołowiną i salsą
- Spaghetti carbonara
- Cannelloni ze szpinakiem i ricottą
- Pinsa – przepis na lżejszą kuzynkę pizzy
- Klasyczna sałatka grecka
- Botwinka – przepis na zupę z botwiny
- Sałatka cezar z sosem na bazie żółtek jaj
- Domowa pasta jajeczna
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Zupa pieczarkowa z makaronem
- Kotlety siekane z kurczaka
- Bruschetta z pomidorami
- Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
- Ciasto marchewkowe
- Guacamole
- Zapiekanka z mięsem mielonym, warzywami w stylu greckim i rozmarynem
- Kotleciki szu szu
Przepisy według składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
Wróć do gotowania
Komentarze (1)
206 dni temu
Nie nie, dyniowa to cumin, curry, mleko kokosowe i chili a kolendra do posypanie.
Odpowiedz