zobacz film Gruszki z grilla nadziewane konfiturą malinowo-żurawinową

Paweł Małecki

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Konfitura malinowo-żurawinowa

Wszystkie składniki smażymy na małym ogniu do uzyskania konsystencji konfitury.

Gruszki

Gruszki przekrawamy na pół i wydrążamy ich gniazda nasienne (stworzą zagłębienia na nadzienie). Wodę, wino i cukier zagotowujemy. Wkładamy gruszki do płynu i gotujemy 7-12 minut do momentu, aż będą miękkie. Osuszamy na ręczniku jednorazowym. Układamy na rozgrzanym ruszcie grilla i pieczemy kilka minut. Zdejmujemy z ognia i nadziewamy konfiturą. Podajemy z listkiem mięty.

 • DRUKUJ
 • wyślij listę
  zakupów

Komentarze (8)

Avatar
 • Gość Gość
  2911 dni temu
  dzięki za przepisy, są świetne na lato - akurat mam gości na weekend to wykorzystam - poza tym lubię słodkie, a tu będę jadła bez specjalnych wyrzutów sumienia, bo to przecież owoce ;) będę raczej używać patelni do grilowania, bo nie lubię dymu :))

  odpowiedz

 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  2911 dni temu
  Patelnia grillowa również się tutaj sprawdzi :)
 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  3325 dni temu
  Anno, tak jak pisaliśmy poniżej - zabieg ten ma na celu dokładne rozpuszczenie żelatyny bez powstania grudek. Jeśli chodzi o proporcje żelatyny i wody - wszystko zależy od przepisu. Zazwyczaj podajemy w przepisie ilość żelatyny oraz ilość wody, w której należy ją rozpuścić np. w przepisie na mus waniliowy z truskawkami zaznaczamy, że 4g żelatyny rozpuszczamy w 25g wody. Jak Paweł to robi? Wskazaną ilość żelatyny zalewa się wskazaną ilością wody, odstawia się na bok aż żelatyna napęcznieje. Następnie miseczkę wkłada się do mikrofalówki, by żelatyna całkowicie się rozpuściła. Takie wskazówki również widnieją w konkretnych przepisach. Jeśli coś jeszcze nie zostało rozjaśnione, prosimy o sprecyzowanie pytania :)

  odpowiedz

 • ANNA ANNA
  3325 dni temu
  NIE WIEM PO CO DAJECIE LINK DO FILMU KTÓRY POKAZUJE JAK ŁĄCZYĆ ŻELATYNĘ ZE ŚMIETANĄ. WYRAŹNIE PYTAŁAM O ŻELATYNĘ I SPOSÓB W JAKI PAN PAWEŁ JĄ ROZPUSZCZA-Z FILMU NIE UZYSKAMY DOKŁADNEGO PRZEBIEGU TEGO PROCESU. KUCHNIA STAŁA SIĘ BARDZO LENIWA I SPRYTNIE ODBIEGA OD TEMATU-ŻENADA

  odpowiedz

 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  3328 dni temu
  Anno, jest to zabieg ułatwiający rozpuszczanie żelatyny i pomaga uniknąć grudek; więcej na filmiku z Pawłem: https://kuchnialidla.pl/laczenie-zelatyny-ze-smietana

  odpowiedz

 • ANNA ANNA
  3331 dni temu
  WITAM, PYTANIE Z INNEJ BECZKI LECZ PEWNIE ODPOWIEDŹ BĘDZIE PRZYDATNA WIELU CZYTELNIKOM. CHODZI MI O ŻELATYNĘ KTÓRĄ PAN PAWEŁ MOCZY W ZIMNEJ WODZIE NASTĘPNIE MIESZA Z POZOSTAŁĄ ILOŚCIĄ WODY. CZY KUCHNIE MOŻE PODPOWIEDZIEĆ CZEMU TO SŁUŻY, JAKIE PROPORCJE STOSUJE PAN PAWEŁ I JAK TO DOKŁADNIE ROBI?

  odpowiedz

 • KuchniaLidla KuchniaLidla
  3369 dni temu
  Dziękujemy za sugestie :)

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3370 dni temu
  Przyszedł mi do głowy pomysł, że może pan Paweł pokazałby jak np. zrobić krówki, pianki marshmallows albo domowej roboty baton snickers? Myślę, że byłoby to bardzo ciekawe.

  odpowiedz


Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!