Minieklery z kremem malinowym
  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj

  • papier do pieczenia
  • piekarnik rozgrzany do temperatury 200°C

Krok 1: Przygotowujemy ciasto parzone

Masło zagotowujemy ze 125 ml wody. Mąkę, cukier i sól mieszamy. Dodajemy naraz do wrzącej wody i mieszamy, aż powstanie gęste ciasto. Przekładamy do miski i studzimy przez 10 minut. Dodajemy pojedynczo jajka i dobrze mieszamy, z ostatnim jajkiem dodajemy proszek do pieczenia. Ciasto wyciskamy za pomocą rękawa cukierniczego z końcówką w kształcie gwiazdy, formując 20 eklerów przypominających kształtem literę S (o długości ok. 6 cm), na blachę wyłożoną papierem do pieczenia – z zachowaniem odstępu. Pieczemy w rozgrzanym piekarniku w temperaturze 200°C przez ok. 20 minut na złotożółty kolor. Wyjmujemy i natychmiast rozcinamy, a następnie studzimy.

Krok 2: Przygotowujemy krem malinowy

Żelatynę namaczamy w zimnej wodzie. Maliny myjemy i dobrze osączamy. Mieszamy z twarogiem, cukrem i skórką otartą z limonki. Żelatynę lekko odciskamy, rozpuszczamy na małym ogniu, dodajemy 1 łyżkę kremu malinowego i mieszamy, a następnie dodajemy do pozostałego kremu malinowego. Mieszamy. Wstawiamy do lodówki do momentu, aż krem zacznie gęstnieć. Śmietanę ubijamy na sztywno, dodajemy do kremu malinowego i wstawiamy ponownie do lodówki minimum na 1 godzinę.

Krok 3: Składamy eklery

Cukier puder przesiewamy przez sito i mieszamy z sokiem wyciśniętym z limonki aż do uzyskania niezbyt gęstej glazury. Smarujemy nią wierzch eklerów i pozostawiamy do wyschnięcia. Krem malinowy przed podaniem wyciskamy za pomocą rękawa cukierniczego z końcówką w kształcie gwiazdy na spody eklerów. Przykrywamy górną częścią.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!