Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj:
- sitko o drobnych oczkach
Sposób przygotowania:
KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY CIASTO
Do miski dodajemy jajka, mleko, sól i oliwę. Składniki dokładnie mieszamy. Mąkę przesiewamy i również wsypujemy do miski. Całość dokładnie mieszamy i odstawiamy na ok. 15 minut.
KROK 2: SMAŻYMY NALEŚNIKI
Suchą patelnię rozgrzewamy i smażymy na niej naleśniki na złoty kolor z obu stron.
KROK 3: PRZYGOTOWUJEMY FARSZ
Ser Saint-Félicien kroimy w kostkę. Na patelni roztapiamy masło i podsmażamy na nim szpinak, aż straci na objętości. Następnie doprawiamy go gałką muszkatołową, zmniejszamy ogień i dodajemy ser. Całość mieszamy, aż ser się rozpuści, i doprawiamy solą i pieprzem do smaku.
KROK 4: SKŁADAMY NALEŚNIKI
Na połowę naleśnika nakładamy po 2 łyżki farszu. Następnie składamy go na pół i ponownie na pół. Wszystkie naleśniki składamy tak samo i przypiekamy na suchej patelni. Podajemy je od razu.
Zobacz podobne
przepisy
Naleśniki po austriacku z morelami i lodami waniliowymi
Wypróbuj przepis na naleśniki na słodko – z pysznym farszem morelowym i lodami waniliowymi.
Naleśniki z kremem z rabarbaru
Nie masz pomysłu na śniadanie? Przygotuj naleśniki ze słodko-kwaśnym kremem rabarbarowym!
Naleśniki z cheddarem i suszonymi pomidorami
Znudziły Ci się naleśniki na słodko? Wypróbuj przepis Gienia Mientkiewicza na pyszne naleśniki z cheddarem i suszonymi pomidorami!
Naleśniki jogurtowe z syropem kokosowym z sałatką z truskawek i ogórka
Świeże i orzeźwiające danie Karola Okrasy - naleśniki o kokosowym smaku z sałatką truskawkowo-ogórkową!
Naleśniki ze szpinakiem i… sprawdź najlepsze propozycje!
Naleśniki ze szpinakiem to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które nie mają pomysłu na obiad czy śniadanie. Na szczęście potrawa ta nie musi być nudna – istnieje niezliczona ilość pomysłów na naleśniki wytrawne ze szpinakiem z rozmaitymi farszami pełnymi smaku. Tak naprawdę danie to w różnych odsłonach zna chyba każdy z czasów dzieciństwa. Nieco częściej najmłodszym podaje się jednak naleśniki na słodko, w wersji z serem, dżemem czy świeżymi owocami. Placki w wytrawnej odsłonie są więc warte uwagi szczególnie w przypadku osób, które chcą spróbować nowej wersji dobrze znanego smakołyku. Oczywiście niezbędna będzie dobra baza. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności zadbaj o przyrządzenie smacznego ciasta. W dalszej części zaproponujemy nasz przepis na masę naleśnikową. Stworzenie jej jest banalnie proste, dlatego do kuchni możesz zaprosić również dzieci. Wspólne przygotowanie posiłku sprawi im niemałą frajdę!
Przepis na naleśniki ze szpinakiem i fetą to jedno z najbardziej popularnych połączeń. Szpinak do naleśników jest dość delikatny, potrzebuje przypraw i soli, które wydobędą z niego głębię smaku. Właśnie dlatego warto na patelni najpierw podsmażyć na oliwie czosnek pokrojony w drobną kostkę i dorzucić szpinak oraz słoną fetę, której nie trzeba już dosalać. Do tego połączenia świetnie pasują również suszone pomidory.
Naleśniki ze szpinakiem i serem żółtym to kolejna wersja tego wytrawnego dania. Ser można zetrzeć i posypać nim samego naleśnika zamiast dodawać do środka. Dzięki temu pięknie się roztopi. Mozzarella będzie delikatniejsza, z kolei ricotta ma więcej charakteru.
Naleśnik ze szpinakiem i łososiem to propozycja nieco odmienna od pozostałych. Na placku ułóż szpinak podsmażony na patelni, a następnie łososia, dodaj ewentualnie ser. Zamknij naleśnik zawijając boki do środka i smaż do momentu, aż ryba będzie gotowa.
Wariant z kurczakiem i żółtym serem będzie podobny w przygotowaniu. Kurczaka musisz też wcześniej podsmażyć, do potrawy dodaj zioła prowansalskie. Jeśli chcesz wydobyć z niej maksimum smaku, połóż naleśnika na rozgrzanej patelni grillowej. Nada to naleśnikom chrupkości i charakterystycznych brązowych pasków.
To tylko kilka propozycji na to, jak przygotować naleśniki ze szpinakiem. Przepis dobierz pod kątem swoich preferencji. Jeśli chcesz, zapiecz danie w piekarniku, w naczyniu żaroodpornym. Doda to potrawie jeszcze bardziej wyrazistego smaku. Wcześniej polej ją też sosem, np. pomidorowym czy czosnkowym. Zapieczony na potrawie będzie jeszcze bardziej aromatyczny niż podany na zimno.
Choć ciasto naleśnikowe przygotowuje się na ogół z mlekiem, pamiętaj, że istnieją również atrakcyjne smakowo alternatywy dla wegan. Wykorzystaj w tym celu ulubiony napój roślinny, a farsz wzbogać roślinnymi odpowiednikami sera czy też tofu.
Jeśli preferujesz jednak wersję na słodko, korzystaj przede wszystkim ze świeżych, sezonowych owoców o najpełniejszym smaku. Możesz dodać też owocowy dżem, masło orzechowe czy serek waniliowy.
Naleśniki szpinakowe dla każdego
Już wiesz, że nadzienie szpinakowe do naleśników można przygotować na wiele różnych sposobów. Przedstawione propozycje to oczywiście tylko kilka spośród wielu – możesz z powodzeniem eksperymentować samodzielnie i tworzyć własne kompozycje. Dzięki temu przepis na naleśniki ze szpinakiem nie będzie nudny. Bardziej treściwe połączenia sprawdzą się w porze obiadowej, lżejsze będą idealną przekąską lub śniadaniem. Naleśniki z farszem szpinakowym to propozycja na tyle uniwersalna, że powinna zasmakować każdemu – nawet wymagającym najmłodszym członkom rodziny. Danie to nie będzie jednocześnie nudne, jeśli wzbogacisz je ciekawymi dodatkami, którymi zachwycisz również niejadków. Pamiętaj też, że farsz do naleśników ze szpinakiem to nie wszystko – zadbaj również o odpowiedni sos.
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić szpinak do naleśników, by wydobyć z niego najwięcej smaku, podsmaż go na patelni z czosnkiem. Wybierz również sos, z jakim podasz naleśniki szpinakowe. Z czym smakują najlepiej? Sugerujemy sos pomidorowy, czosnkowy, serowy, beszamel lub pieczarkowy. Pierwszy z nich zrobisz, gotując w garnku na oliwie pokrojony czosnek, cebulę, przecier, sól, pieprz, cukier, bazylię i oregano. Jak zrobić naleśniki ze szpinakiem i sosem serowym? Gotuj mleko, ser pleśniowy i serki topione aż dobrze połączą się ze sobą. Sos czosnkowy możesz przygotować z jogurtu, majonezu, czosnku, soli i pieprzu. Ten z pieczarek zrobisz, łącząc ze sobą grzyby, cebulę, czosnek, olej, masło, śmietankę, sól, pieprz i posiekaną natkę pietruszki.
Choć naleśniki kojarzą się z typowo obiadowym daniem, tak naprawdę sprawdzą się podczas każdej pory dnia. Możesz je przyrządzić wcześniej i wstawić do lodówki, by rano wziąć ze sobą do śniadaniówki do pracy czy na uczelnię. To świetna opcja na przemycenie posiłku przygotowanego w domu najmłodszym. Naleśnik będzie również doskonałą przekąską w ciągu dnia czy kolacją. Najlepiej smakuje na ciepło, jednak istnieje wielu zwolenników spożywania tej potrawy również po ostygnięciu. Nie martw się więc, jeśli nie masz możliwości podgrzania placków.
Jak widzisz, pomysłów jest tyle, że nie musisz zastanawiać się, z czym podawać to danie - za każdym razem skorzystaj z innego przepisu!
Jak zrobić naleśniki ze szpinakiem? Wypróbuj przepis Kuchni Lidla
Naleśnik szpinakowy ma wiele odsłon – jeśli chcesz, możesz wykorzystać naszą propozycję i modyfikować ją na dowolne sposoby. W naszym przypadku połączyliśmy farsz ze szpinaku do naleśników z wyjątkowo aromatycznym serem – Saint-Felicien. Do ciasta potrzebujesz jajek, mleka, mąki pszennej, soli i oliwy z oliwek. Przygotuj też sitko o drobnych oczkach. Nadzienie szpinakowe do naleśników stworzysz oczywiście ze szpinaku, masła, gałki muszkatołowej, soli, pieprzu i sera Saint-Felicien.
Dodaj do miski składniki na placki, wymieszaj, odstaw na 15 minut i smaż na złoty kolor z obu stron na rozgrzanej patelni.
Wiesz już, jak zrobić szpinak do naleśników. W tym przypadku proponujemy Ci podsmażenie go na maśle do momentu utraty objętości. Dopraw go gałką muszkatołową, zmniejsz ogień i dodaj pokrojony w kostkę ser. Całość mieszaj do momentu rozpuszczenia, dopraw solą i pieprzem do smaku. Farsz ze szpinakiem do naleśników jest gotowy. Nałóż po 2 łyżki na połowę placka, złóż naleśnik na pół i ponownie na pół. Przypiecz jeszcze wszystkie naleśniki na suchej patelni i podawaj od razu.
To wszystko! Całość powinna Ci zająć mniej niż pół godziny.
Oczywiście modyfikacja przepisu zależy wyłącznie od Ciebie. Możesz np. zastąpić mąkę pszenną mąką pełnoziarnistą czy owsianą, sięgnąć po inny, ulubiony ser czy dodać inne warzywa, orzechy i ulubione składniki. Świetnie sprawdzą się pomidory świeże i suszone czy pieczarki. Eksperymentuj też z przyprawami - wszystkie dodadzą naleśnikom nieco innego smaku, w zależności od tego, czy masz bardziej ochotę na kuchnię włoską, czy orientalną.
Mamy nadzieję, że jeśli miałeś wątpliwości dotyczące tego, czy naleśniki mogą być oryginalnym daniem, udało się nam je skutecznie rozwiać. Każdy przepis traktuj jako bazę i nie bój się kuchennych eksperymentów. W zależności od tego, jak urozmaicisz potrawę, będzie się ona nadawała nie tylko do podania podczas zwykłego obiadu, ale również imprezy ze znajomymi czy dziecięcego przyjęcia. Zwinięte placki z farszem z łatwością przeniesiesz też w pojemniku, jeśli wybierasz się na wycieczkę czy do pracy.
Zobacz wszystkie
przepisy
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Śledzie po kaszubsku
- Wegańska ryba po grecku
- Błyskawiczne pierniczki
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Sałatka gyros
- Piernik staropolski
- Ciasto na pierogi
- Golonka pieczona po bawarsku
- Wigilijny makowiec
- Pierogi z kapustą i grzybami
- Pierogi pieczone z kapustą i grzybami
- Miodownik z kremem z kaszy manny
- Sernik piernikowy
- Świąteczne pierniczki
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (1)
291 dni temu
Słaby przepis na naleśniki, farsz niezły.
odpowiedz