Ryba pod kruszonką na parze

Kinga Paruzel

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

PRZYGOTUJ:

  • termorobota MC Smart
  • głęboką wkładkę do gotowania na parze

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

KROK 1: PRZYGOTOWANIE KRUSZONKI

Do misy urządzenia wkładamy chleb, ząbek czosnku i koperek. Miksujemy przez 15 sekund na obrotach ustawionych na 8. Szpatułką zgarniamy składniki z boków naczynia. Dodajemy oliwę. Wybieramy funkcję przypiekania – zmniejszamy czas do 5 minut, ustawiamy obroty – 1, temperaturę – 130°C. Podpieczoną kruszonkę przekładamy do miseczki.

KROK 2: PRZYGOTOWANIE RYBY

Na wkładkę do parowania kładziemy rybę skropioną z obu stron oliwą. Rybę dodatkowo skrapiamy sokiem z cytryny i oprószamy solą. Do umytej misy urządzenia Monsieur Cuisine wlewamy wodę i dodajemy sól. Umieszczamy wkładkę do gotowania (koszyczek) w misie, do której przesypujemy ryż i dodajemy piramidkę smaku. Na wierzchu umieszczamy wkładkę do parowania z rybą. Przykrywamy pokrywą i wybieramy funkcję gotowania na parze – czas: 10 minut, temperatura: 120°C.

KROK 3: DODAJEMY GROSZEK CUKROWY

Ostrożnie otwieramy pokrywę, dodajemy groszek cukrowy i ponownie wybieramy funkcję gotowania na parze – czas: 2 minuty, temperatura: 120°C.

KROK 4: PODAJEMY DANIE

Groszek oraz rybę wykładamy na półmisek. Rybę posypujemy kruszonką. Łopatką wyciągamy koszyczek z ryżem. Usuwamy piramidkę, a ryż przekładamy na talerz z rybą. Ryż opcjonalnie można posolić.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!