Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj:
- robota kuchennego Monsieur Cuisine Smart
- tarkę o drobnych oczkach
Sposób przygotowania:
KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY WARZYWA
Kalafior dzielimy na różyczki, a kalarepę i botwinkę obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Tak przygotowane warzywa umieszczamy w koszu do gotowania na parze.
KROK 2: GOTUJEMY WARZYWA
Do misy Monsieur Cuisine Smart wlewamy litr wody, dodajemy sól i piramidkę smaku. Na urządzenie nakładamy kosz z warzywami i wybieramy program gotowanie na parze/120°C/15 minut/prędkość 1. Gotowe warzywa przekładamy do miski a misę urządzenia przemywamy i dokładnie osuszamy.
WSKAZÓWKA! Warzywa powinny pozostać jędrne, jednak przed wyjęciem warto sprawdzić widelcem, czy są ciepłe w środku i miękkie.
KROK 3: ROZDRABNIAMY CZOSNEK I CEBULĘ
Cebulę i czosnek obieramy i umieszczamy w misie urządzenia. Następnie zamykamy pokrywę i wybieramy program gotowanie według własnych ustawień/5 sekund/prędkość 8.
KROK 4: PRZYGOTOWUJEMY SOS
Na tarce o drobnych oczkach ścieramy imbir i kurkumę. Zdejmujemy pokrywę z misy urządzenia i przy użyciu łopatki zgarniamy cebulę ze ścianek. Następnie dodajemy 20 g oliwy i wybieramy program gotowanie według własnych ustawień/temperatura 120°C/5 minut/prędkość 1. Z misy urządzenia zdejmujemy miarę, aby para mogła się swobodnie ulatniać. Po ok. 2 minutach duszenia warzyw dodajemy tarte imbir i kurkumę.
KROK 5: DOPRAWIAMY SOS
Do sosu dodajemy koperek i musztardę. Całość ponownie rozdrabniamy wybierając program gotowanie według własnych ustawień/5 sekund/prędkość 8.
KROK 6: PODAJEMY POTRAWKĘ
Gotowy sos przekładamy do miski z warzywami i całość dokładnie mieszamy. Danie podajemy jeszcze ciepłe.
Zobacz podobne przepisy
Polecane przepisy
- Guacamole
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Ciasto marchewkowe
- Bułeczki bao z szarpaną kaczką
- Przepis na pulpety w sosie pieczarkowym
- Tacos w stylu meksykańskim z wołowiną i salsą
- Spaghetti carbonara
- Makaron ze szpinakiem
- Pieczone ziemniaki z airfryera z serkiem czosnkowym, serem mimolette i szczypiorkiem
- Zupa pieczarkowa z makaronem
- Sernik na zimno z galaretką z truskawkami
- Sałatka cezar z sosem na bazie żółtek jaj
- Makaron w sosie śmietankowym
- Pinsa – przepis na lżejszą kuzynkę pizzy
- Truskawkowe tiramisu
- Pulpety w sosie własnym
- Klasyczna sałatka grecka
- Zupa z pieczonych warzyw
- Zupa gyros
Przepisy według składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
Wróć do gotowania
Komentarze (1)
951 dni temu
Dziś zrobiłem potrawkę warzywną według KINGI PARUZEL Wyszła bardzo dobra Serdecznie polecam.
Odpowiedz