zobacz film Warzywna potrawka w aromatycznym sosie

Kinga Paruzel

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj:

  • robota kuchennego Monsieur Cuisine Smart
  • tarkę o drobnych oczkach

Sposób przygotowania:

KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY WARZYWA

Kalafior dzielimy na różyczki, a kalarepę i botwinkę obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Tak przygotowane warzywa umieszczamy w koszu do gotowania na parze.

KROK 2: GOTUJEMY WARZYWA

Do misy Monsieur Cuisine Smart wlewamy litr wody, dodajemy sól i piramidkę smaku. Na urządzenie nakładamy kosz z warzywami i wybieramy program gotowanie na parze/120°C/15 minut/prędkość 1. Gotowe warzywa przekładamy do miski a misę urządzenia przemywamy i dokładnie osuszamy.

WSKAZÓWKA! Warzywa powinny pozostać jędrne, jednak przed wyjęciem warto sprawdzić widelcem, czy są ciepłe w środku i miękkie.

KROK 3: ROZDRABNIAMY CZOSNEK I CEBULĘ

Cebulę i czosnek obieramy i umieszczamy w misie urządzenia. Następnie zamykamy pokrywę i wybieramy program gotowanie według własnych ustawień/5 sekund/prędkość 8.

KROK 4: PRZYGOTOWUJEMY SOS

Na tarce o drobnych oczkach ścieramy imbir i kurkumę. Zdejmujemy pokrywę z misy urządzenia i przy użyciu łopatki zgarniamy cebulę ze ścianek. Następnie dodajemy 20 g oliwy i wybieramy program gotowanie według własnych ustawień/temperatura 120°C/5 minut/prędkość 1. Z misy urządzenia zdejmujemy miarę, aby para mogła się swobodnie ulatniać. Po ok. 2 minutach duszenia warzyw dodajemy tarte imbir i kurkumę.

KROK 5: DOPRAWIAMY SOS

Do sosu dodajemy koperek i musztardę. Całość ponownie rozdrabniamy wybierając program gotowanie według własnych ustawień/5 sekund/prędkość 8.

KROK 6: PODAJEMY POTRAWKĘ

Gotowy sos przekładamy do miski z warzywami i całość dokładnie mieszamy. Danie podajemy jeszcze ciepłe.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!