Kolorowy chłopski garnek z cytrynową śmietaną
  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Krok 1: Mieszanie śmietany

Śmietanę z sokiem z cytryny, 1 szczyptą soli i 1 szczyptą pieprzu mieszać (z zatkniętą miarką) 20 sekund/prędkość 3. Przełożyć do innego naczynia. Opłukać pojemnik miksujący.

Krok 2: Krojenie papryki, zimniaków i fasoli

Strąki papryki podzielić na ćwiartki, usunąć pestki, umyć w środku i z wierzchu, pokroić na nieduże kawałki. Ziemniaki obrać i umyć, fasolę oczyścić i umyć. Oba składniki pokroić na nieduże kawałki.

Krok 3: Krojenie pora

Por oczyścić, umyć, przekroić wzdłuż i pokroić na małe kawałki.

Krok 4: Krojenie cebuli i chili

Cebulę obrać i pokroić na ósemki. Strąk chili umyć, przekroić wzdłuż na pół, usunąć pestki, umyć.

Krok 5: Rozdrabnianie cebuli i chili

Cebulę i chili włożyć do pojemnika miksującego i rozdrabniać (z zatkniętą miarką) 6 sekund/prędkość 8. Kawałki zgarnąć łopatką ze ścianek na dno pojemnika.

Krok 6: Dodawanie mięsa

Dodać oliwę z oliwek i 1 szczyptę cukru, następnie dusić wszystko (z zatkniętą miarką), ustawiwszy program przypiekanie/4 minuty/110°C. Dodać mięso mielone i por, zrumieniać (z zatkniętą miarką), ustawiwszy program przypiekanie/6 minut/120°C.

Krok 7: Gotowanie całości

Przesiać mąkę do pojemnika. Dodać także paprykę, ziemniaki, fasolę, pomidory, gorący bulion warzywny, ser topiony, zioła, paprykę w proszku, gałkę muszkatołową, 1 łyżeczkę soli i ½ łyżeczki pieprzu, po czym gotować wszystko (z zatkniętą miarką), ustawiwszy mieszanie/22 minuty/prędkość 1/100°C.

Krok 8: Doprawianie solą i pieprzem

Ponownie doprawić całość do smaku solą i pieprzem, mieszać wszystko (z zatkniętą miarką), ustawiwszy mieszanie/20 sekund/prędkość 2. Podawać potrawę na głębokich talerzach udekorowaną kleksem śmietany doprawionej cytryną.

RADA

Do tego dania świetnie pasuje ryż lub bagietka.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!