Minipizze z fetą i oliwkami
  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

Przygotuj

  • 2 blachy piekarnikowe
  • piekarnik rozgrzany do temperatury 230°C

KROK 1: ZAGNIATAMY CIASTO

Drożdże kruszymy i rozrabiamy z cukrem w 150 ml letniej wody. Pozostawiamy pod przykryciem na 15 minut do wyrośnięcia. Mąkę, sól i oliwę z oliwek zagniatamy z zaczynem drożdżowym na gładkie ciasto. Ciasto zostawiamy pod przykryciem w ciepłym miejscu na ok. 45-60 minut do wyrośnięcia.

KROK 2: PRZYGOTOWUJEMY DODATKI

Oliwki osączamy i kroimy na pół. Fetę osączamy i kroimy w kostkę. Pomarańczę sparzamy gorącą wodą. Skórkę ścieramy i mieszamy ze śmietaną oraz oregano. Doprawiamy solą i pieprzem. Pomarańczę obieramy tak grubo, aby usunąć również białą, wewnętrzną skórkę. Z błonek rozdzielających wykrawamy miąższ, który następnie kroimy na kawałki. Radicchio oczyszczamy, myjemy, otrząsamy do sucha i usuwamy głąb. Liście kroimy w cienkie paski.

KROK 3: PIECZEMY PIZZĘ

Ciasto dzielimy na 6 porcji i rozwałkowujemy na odrobinie mąki na owalne placki (o średnicy ok. 25 x 10 cm). Przekładamy na dwie blachy wyłożone papierem do pieczenia i smarujemy śmietaną z dodatkami. Posypujemy oliwkami, fetą i orzeszkami pinii. Pizzę pieczemy jedną po drugiej w piekarniku rozgrzanym do temperatury 230°C przez ok. 15 minut. Minipizzę posypujemy przed podaniem kawałkami pomarańczy i paseczkami radicchio.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (0)

Avatar

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!