Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj
- 2 blachy piekarnikowe
- piekarnik rozgrzany do temperatury 230°C
KROK 1: ZAGNIATAMY CIASTO
Drożdże kruszymy i rozrabiamy z cukrem w 150 ml letniej wody. Pozostawiamy pod przykryciem na 15 minut do wyrośnięcia. Mąkę, sól i oliwę z oliwek zagniatamy z zaczynem drożdżowym na gładkie ciasto. Ciasto zostawiamy pod przykryciem w ciepłym miejscu na ok. 45-60 minut do wyrośnięcia.
KROK 2: PRZYGOTOWUJEMY DODATKI
Oliwki osączamy i kroimy na pół. Fetę osączamy i kroimy w kostkę. Pomarańczę sparzamy gorącą wodą. Skórkę ścieramy i mieszamy ze śmietaną oraz oregano. Doprawiamy solą i pieprzem. Pomarańczę obieramy tak grubo, aby usunąć również białą, wewnętrzną skórkę. Z błonek rozdzielających wykrawamy miąższ, który następnie kroimy na kawałki. Radicchio oczyszczamy, myjemy, otrząsamy do sucha i usuwamy głąb. Liście kroimy w cienkie paski.
KROK 3: PIECZEMY PIZZĘ
Ciasto dzielimy na 6 porcji i rozwałkowujemy na odrobinie mąki na owalne placki (o średnicy ok. 25 x 10 cm). Przekładamy na dwie blachy wyłożone papierem do pieczenia i smarujemy śmietaną z dodatkami. Posypujemy oliwkami, fetą i orzeszkami pinii. Pizzę pieczemy jedną po drugiej w piekarniku rozgrzanym do temperatury 230°C przez ok. 15 minut. Minipizzę posypujemy przed podaniem kawałkami pomarańczy i paseczkami radicchio.
Zobacz podobne
przepisy
Wegetariańska naan pizza
Pyszne chlebki naan podane w formie pizzy wegetariańskiej: z delikatną cukinią, kukurydzą, pomidorami i mozzarellą.
Pizza 4 sery
Pizza 4 sery to doskonałe połączenie parmezanu, mozzarelli, sera ementaler i sera koziego, czyli idealny przepis na pizzę z dużą ilością sera.
Minipizza z kabanosami
Sprawdzony przepis Karola Okrasy na pizzę! Doskonała na obiad lub kolację!
Ekspresowa pizza domowa
Karol Okrasa zna przepis na ekspresową pizzę! Na chrupiącym spodzie, z gęstym sosem pomidorowym z nutą bazylii i oczywiście dużą porcją mozzarelli.
Pizza z fetą – najczęstsze pytania
Pizza z fetą to przepyszna przekąska, która zasmakuje każdemu niezależnie od wieku. U niektórych budzi jednak wątpliwości. Jakie? Oto najczęstsze pytania, które pojawiają się w związku z fetą na pizzy.
Czy feta nadaje się na pizzę? Spoiler: oczywiście, że tak!
Pizza z serem feta nie jest niczym nowym. Nawet jeśli nie ciągnie się tak, jak mozzarella czy zwykły żółty ser, feta do pizzy pasuje tak samo, jak każdy inny ser. Rzeczywiście, nie możesz spodziewać się, że pięknie rozpuści się i rozciągnie. To nie leży w „naturze” tego sera.
Ser feta na pizzę dodaje się z myślą o dodaniu jej słonego i ostrego smaku. Feta przypiecze się i zmięknie. Podczas jedzenia stanie się bardzo kremowa, delikatnie rozpuszczająca się na języku. Jeśli więc lubisz fetę i masz ochotę dodać ją do swojej ulubionej pizzy, śmiało. Najlepiej jednak łączyć ją z warzywami – na przykład pizza z oliwkami będzie smakować doskonale w towarzystwie tego sera. Mięsa czy inne słone dodatki mogą sprawić, że pizza z fetą będzie zbyt intensywna.
Kiedy dodać fetę do pizzy? To zależy od Ciebie
Ser feta na pizzy nie będzie zachowywać się jak ser żółty. To już wiesz. Nie zmienia to jednak faktu, że pizza z fetą robiona jest w sposób tradycyjny – oznacza to, że ser kładzie się na pizzy przed pieczeniem. Pizza z serem feta pięknie się zapieka i nabiera intensywnego smaku. Sama feta zaś mięknie, staje się kremowa. Zresztą zapiekany ser feta to kolejne danie, które warto wypróbować – bez pizzy też smakuje wybornie! Jeśli jednak chcesz, by ser był zimny, zaledwie rozkruszony na drożdżowym placku, możesz dodać go na upieczoną już pizzę. Tak przygotowana pizza z fetą będzie wyglądać i smakować trochę inaczej – nadal jednak doskonale. Możesz się też zastanawiać, czy fetę należy położyć na, czy pod serem żółtym. Znów zależy to tylko od Ciebie i Twoich preferencji. Dodana na ser żółty będzie bardziej przypieczona. Co więcej – możesz w ogóle nie dodawać żółtego sera! Taka pizza też będzie pyszna.
Zobacz wszystkie
przepisy
- Powidła śliwkowe z nutą pomarańczy i cynamonu
- Zapiekane naleśniki z serkiem waniliowym i rodzynkami
- Jesiotr w sosie oliwkowym
- Makaron i szparagi w kremie z łososia
- Kuskus z duszoną sałatą i kremem czosnkowym
- Dynia makaronowa z sosem pomidorowym z oliwkami
- Kremówki
- Pieczone ziemniaki nadziewane
- Ciasto z brzoskwiniami i borówkami
- Wigilijny makowiec
- Ryż z warzywami
- Jajka faszerowane suszonymi pomidorami i oliwkami
- Deser wegański à la snickers
- Pizza bianca z kurkami
- Gyros warzywny
- Talerz przekąsek w stylu adriatyckim
- Pieczeń z dzika w sosie myśliwskim z pyzami i kapustą
- Kotlety jagnięce z sałatką z groszku i mięty
- Kotleciki jagnięce
- Ekspresowe bułeczki śniadaniowe
- Wegańskie kotlety mielone z fasoli i pieczarek
- Sałatka z arbuzem, melonem i mozzarellą
- Gyros z jagnięciny z chlebkiem pita
- Grzanki z czarną i zieloną tapenadą - pastą z oliwek
- Pstrąg łososiowy ze szpinakiem i czosnkiem
- Placki ziemniaczane z kwaśną śmietaną i duszoną cebulką
- Soczewiaki z pieczarkami i kwaśną śmietaną
- Glazurowana szynka z ziemniakami
- Sałatka z kiełkami fasoli
- Smażone ziemniaki z warzywami z sosem balsamico
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (0)