zobacz film Najprostsze naleśniki z serem

Paweł Małecki

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!

PRZYGOTUJ:

  • blender ręczny
  • tłuczek do ziemniaków
  • patelnię do naleśników
  • ręczniki papierowe

Przygotuj wcześniej:

Masło rozpuść tak, aby w momencie przygotowywania ciasta było nadal płynne, ale nie gorące.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Krok 1: PRZYGOTOWUJEMY CIASTO NA NALEŚNIKI

Mleko przelewamy do wysokiego naczynia. Laskę wanilii rozkrawamy wzdłuż na pół. Nasiona wyjmujemy ostrzem noża i dodajemy do mleka. Dodajemy jajko, sól i część mąki. Miksujemy za pomocą blendera, a gdy składniki się połączą, dodajemy pozostałą część mąki. Ponownie miksujemy na gładkie, jednolite ciasto. Pod koniec miksowania dodajemy rozpuszczone masło. Miksujemy chwilę, aż masło połączy się z resztą składników.

Gotowe ciasto odstawiamy na ok. 15-20 minut. Po upływie czasu mieszamy ciasto i sprawdzamy jego konsystencję. Jeśli okaże się zbyt gęste, rozcieńczamy je odrobiną mleka lub wody, jeśli będzie zbyt rzadkie, dodajemy 1 łyżkę mąki i dokładnie mieszamy.

Krok 2: PRZYGOTOWUJEMY NADZIENIE

Twaróg łączymy w misce z żółtkami jaj, nasionkami laski wanilii i cukrem. Całość ugniatamy za pomocą tłuczka do ziemniaków, aż wszystkie składniki się połączą.

Krok 3: SMAŻYMY NALEŚNIKI

Patelnię rozgrzewamy, wykładamy na nią masło klarowane, a nadmiar masła ściągamy za pomocą ręcznika papierowego. Na rozgrzaną i natłuszczoną patelnię wlewamy porcję ciasta tak, by rozlało się po całej powierzchni.

Gdy brzegi naleśnika odkleją się od patelni, a ciasto lekko się zarumieni, przewracamy placek na drugą stronę. Smażymy chwilę. Usmażone naleśniki zdejmujemy z patelni i układamy na dużym talerzu.

Krok 4: NADZIEWAMY I SKŁADAMY NALEŚNIKI

Naleśniki przekładamy kolejno na blat. Wykładamy nadzienie i rozsmarowujemy je równomiernie po całej powierzchni placka, pozostawiając odrobinę wolnego miejsca na brzegach. Naleśniki składamy na pół i ponownie na pół, tak by powstała trójkątna kieszonka z nadzieniem.  

Krok 5: PRZESMAŻAMY NALEŚNIKI

Naleśnikowe trójkąty przesmażamy z obu stron na patelni na rozgrzanym maśle klarowanym. Tym razem nie zdejmujemy nadmiaru masła – powinno być go nieco więcej, by naleśniki usmażyły się na złoty kolor.

Po wyłożeniu naleśników na patelnię zmniejszamy ogień, by podgrzać nadzienie, nie przypalając ciasta.

Krok 6: PODAJEMY NALEŚNIKI

Podsmażone naleśniki zdejmujemy z patelni i wykładamy na talerz. Podajemy z kleksem kwaśnej śmietany i świeżymi owocami, np. malinami, borówkami, truskawkami lub jeżynami. Dekorujemy listkami świeżej mięty.

  • DRUKUJ
  • wyślij listę
    zakupów

Komentarze (1)

Avatar
  • Gość Gość
    768 dni temu
    Trzeba dodać więcej jajek do ciasta ale ogólnie całkiem dobre wyszły

    odpowiedz


Naleśniki z serem, czyli danie na każdą porę dnia

Naleśniki z serem nie bez przyczyny uchodzą za danie uniwersalne. Nadają się zarówno na śniadanie, jak i na obiad czy kolację. Ze względu na swoją słodką naturę sprawdzają się również w roli podwieczorku. Pyszne naleśniki z serem smakują osobom o różnych upodobaniach i w każdym wieku. Każdy może cieszyć się licznymi walorami smakowymi naleśników z serem, nikt nie powinien wstydzić się tej miłości!

Każdy amator naleśników z serem powinien mieć świadomość, z jak klasycznym daniem ma do czynienia. Pierwsze zachowane przepisy na tę potrawę pochodzą bowiem z Francji, z pierwszej połowy XVI wieku. Bardzo możliwe jednak, że do Francji przywędrowały z Florencji. Ważną rolę w ich wypromowaniu przypisuje się Katarzynie Medycejskiej, księżnej ze słynnego włoskiego rodu. Na samym początku ciasto na naleśniki – z serem czy innymi składnikami – przygotowywane było w nieco inny sposób. Crêpes powstawały bowiem bez udziału nabiału. Nieodzowne we współczesnych przepisach na naleśniki z serem mleko znalazło zastosowanie dużo później.

Wróćmy jednak do naszych czasów. Polecany przepis na naleśniki z serem zakłada ich wykonanie w godzinę. Zaliczamy go do przepisów łatwych, a zatem nie musisz obawiać się, że podczas pobytu w kuchni napotkają Cię zaskakujące trudności. Wymienione w instrukcji ilości składników wystarczą Ci na przygotowanie pysznych naleśników dla 6 osób. To zatem idealny pomysł na rodzinne śniadanie lub poczęstunek dla znajomych!

Pyszne naleśniki z serem, dzięki którym poczujesz smak dzieciństwa!

Polecane przez Pawła Małeckiego puszyste naleśniki z serem gotowe są zagwarantować obfitującą w miłe wspomnienia podróż do przeszłości. Pyszne puszyste naleśniki w towarzystwie sera z wanilią tworzą kompozycję, którą znamy jako jedno z uniwersalnych smakowych połączeń. Zajadając nasze puszyste naleśniki z serem białym, na pewno przypomnisz sobie lata słodkiej beztroski!

Jeśli do tej pory dręczyły Cię wątpliwości, jak zrobić naleśniki z serem, ten przepis powinien rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości. Gorąco zachęcamy Cię również do obejrzenia filmu instruktażowego, w którym Paweł Małecki przyrządza dla nas najlepsze naleśniki z serem pod słońcem. Nasz ekspert wypowiada się w nim również na temat możliwych dodatków do tej potrawy i apetycznego dressingu. Przyjrzyjmy się niektórym elementom przepisu na pyszne naleśniki z serem Kuchni Lidla.

Naleśniki z serem – przepis bez tajemnic

Zanim zaczniesz przygotowywać nasze puszyste naleśniki z serem, upewnij się, że zgromadziłeś wszelkie niezbędne składnik oraz sprzęty kuchenne. Do przygotowania naleśników z serem wykorzystasz blender ręczny, tłuczek do ziemniaków, patelnię do naleśników oraz ręczniki papierowe. Niezbędne okaże się także wysokie naczynie, w którym przygotujesz ciasto oraz miseczka do wymieszania nadzienia do naleśników z serem, czyli twarogu z innymi składnikami. Gotowe? Przejdźmy do poszczególnych elementów przepisu na naleśniki z twarogiem – sprawdź, jak przygotować ser na naleśniki  i same placki.

Jak zrobić naleśniki z serem?         

W czym tkwi sekret naszego przepisu na dobre naleśniki? Z pewnością bardzo duży wpływ na charakter placków ma wykorzystanie do ich przyrządzania odrobiny wanilii. W naszym przepisie zalecamy sięgnięcie po laskę wanilii, rozcięcie jej i wyjęcie nasion. W ten sposób, po połączeniu ich z jajkami, mąką i roztopionym masłem, uzyskasz ciasto o kuszącym, deserowym aromacie. Miej na uwadze, że jeśli nie zdobędziesz laski wanilii do przepisu na naleśniki z serem białym, możesz zamiast tego posłużyć się cukrem wanilinowym. Co ważne, pamiętaj, aby pozwolić ciastu nieco odpocząć po dokładnym zblendowaniu (przez 15 do 20 minut). A także o tym, że jego gęstość możesz regulować z użyciem mąki.

Jak zrobić ser na naleśniki? To proste – wszystkie wymienione składniki, w tym tak cenną wanilię, musisz dokładnie połączyć ze sobą w misce. I to właśnie na tym etapie bezcenny okaże się tłuczek do ziemniaków, o którym dość zagadkowo wspominaliśmy na samym początku!

Po przygotowaniu sera na naleśniki przejdź do smażenia. Do tego celu polecamy w szczególności masło klarowane. Umożliwia ono długie smażenie naleśników bez ryzyka ich przypalenia. Pamiętaj, że zgodnie z naszym przepisem na dobre naleśniki z serem placki musisz podgrzać dwukrotnie. Za drugim razem już po posmarowaniu ich nadzieniem i zamknięciu w trójkątne kieszonki, w celu nadania im pięknej złotej barwy. Uważaj tylko, żeby ich nie spalić na finiszu!

Zachodząc w głowę, jak zrobić naleśniki z twarogiem, nie zapominaj o jeszcze jednej ważnej kwestii. A zatem o odpowiednim dla nich towarzystwie – dressingu, który oczaruje zarówno zmysł wzroku, jak i smaku. W naszym przepisie Paweł Małecki radzi, by udekorować je śmietaną i owocami, a następnie zwieńczyć kompozycję listkiem mięty. Co jeszcze świetnie pasuje do tego dania? Choćby cukier puder, syrop klonowy czy jogurt owocowy! Na koniec wyjaśnijmy jeszcze jedną sprawę. Ile kalorii mają naleśniki z serem? Wartość energetyczna całego dania Kuchni Lidla – czyli 6 porcji naleśników – wynosi około 2200 kcal. Jedna porcja naleśników z serem ma natomiast około 370 kcal. A zatem odpowiedź na pytanie, czy można je nazwać fit naleśnikami z twarogiem, zależy głównie od tego, ile postanowisz ich zjeść!

Gdy już wypróbujesz nasze naleśniki z serem, poznaj też inne ciekawe propozycje Kuchni Lidla – m.in. miodowe pancakes z owocami czy racuszki na kefirze!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!