Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
PRZYGOTUJ
- folię spożywczą
- wałek
- dużą szklankę o ostrych krawędziach
- łyżkę cedzakową
KROK 1
Masło wkładamy do miseczki, zalewamy odrobiną gorącej wody i mieszamy łyżką do rozpuszczenia. Do dużej miski wsypujemy mąkę, tworzymy wgłębienie, w które wlewamy rozpuszczone masło. Cały czas mieszając, dodajemy porcjami resztę gorącej wody. Wyrabiamy ciasto, podsypując je niewielką ilością mąki. Zawijamy w folię spożywczą i odkładamy na około 20 minut.
KROK 2
Białą część pora kroimy w drobną kostkę, koperek siekamy. Oczyszczone krewetki kroimy na niewielkie kawałki. Na patelni z rozgrzaną oliwą szklimy pora. Wrzucamy porwane na mniejsze kawałki liście szpinaku, mieszamy. Kiedy szpinak zmięknie, dodajemy krewetki i smażymy, aż zmienią kolor z szarego na różowy. Doprawiamy pieprzem, dodajemy pokruszony ser feta oraz koperek. Smażymy, co jakiś czas mieszając, aż ser się rozpuści, a nadmiar płynu odparuje. Studzimy.
KROK 3
Ciasto dzielimy na części i porcjami rozwałkowujemy je cienko na blacie oprószonym mąką. Szklanką wycinamy kółka o średnicy około 10-12 cm. Na każdy kawałek ciasta nakładamy łyżeczkę farszu, składamy na połowę i lepimy pierogi, dociskając brzegi widelcem. Do gotującej się wody wsypujemy odrobinę soli i kilka kropli oliwy. Wrzucamy pierogi i gotujemy około 3 minut od momentu wypłynięcia. Odcedzamy i układamy na talerzu. Posiłek opcjonalnie dekorujemy koperkiem.
Zobacz podobne
przepisy
Pierożki z łososiem polane bazyliowym masłem
Małe pierożki wypełnione aż po brzegi delikatnym farszem z łososia, podane z aromatycznym sosem na bazie bazylii.
Pierogi z kapustą i grzybami
Doskonały przepis na jedno z naszych narodowych dań – domowe pierogi z pysznym, pachnącym grzybami farszem. Musisz się nauczyć je robić!
Pierogi z grzybami i kapustą
Własnoręczne przygotowywanie pierogów daje wiele satysfakcji. Z tym przepisem jest to wyjątkowo łatwe!
Pierogi z karpiem i sosem korzenno-pomarańczowym
Niech na Twoim wigilijnym stole zagoszczą pierogi z karpiem i aromatycznym sosem z pomarańczy!
Pierogi ze szpinakiem – jak zrobić ten pyszny obiad?
Pierogi ze szpinakiem niejedno mają imię. Najpopularniejsze są oczywiście pierogi ze szpinakiem i serem feta – smaczne, sycące, lekko słone i nietrudne do zrobienia. Zresztą farsz na pierogi ze szpinakiem i serem feta może zastąpić Ci na przykład sos do makaronu. Zwłaszcza jeśli dodasz do niego odrobinę śmietanki. To się nazywa oszczędność w kuchni.
Jednak my mamy dla Ciebie coś odrobinę innego. Przepis na pierogi ze szpinakiem i serem, w którym istotny jest również inny składnik. Mowa o krewetkach! Tak, one doskonale sprawdzą się jako dodatek do delikatnego szpinaku i wyrazistej fety. Dodatkowo zawinięte w ciasto na pierogi zrobią furorę podczas następnego obiadu.
Pierogi ze szpinakiem i serem nie są trudne do zrobienia, choć musisz pamiętać, że siłą tego dania jest nie tylko farsz, ale i ciasto. A to musi być delikatne, rozpadające się w ustach, cieniutkie, a jednak wystarczająco grube, by utrzymać farsz do pierogów ze szpinakiem. Brzmi skomplikowanie, prawda? Spokojnie, z naszym przepisem dasz radę. Jak zrobić pierogi ze szpinakiem? O tym poniżej!
Przepis na pierogi ze szpinakiem i krewetkami od Kuchni Lidla
Przepis na pierogi ze szpinakiem i serem feta z dodatkowym krewetkowym twistem wcale nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Wymaga jednak średnich umiejętności kucharskich, dlatego jeśli to Twoje pierwsze danie w życiu, postaw na coś łatwego, jak na przykład zapiekanka z mięsem mielonym, warzywami w stylu greckim i rozmarynem. Proste, sycące – pyszne!
Jeśli jednak masz ochotę na pierogi ze szpinakiem, ten przepis z pewnością Ci się spodoba. Zacznij od ciasta. Ono jest kluczowe, by danie było udane. Potrzebujesz do niego mąki, szczypty soli, wody i masła. Wszystkie składniki połącz ze sobą, pamiętając, że woda musi być gorąca. Nie na tyle, by poparzyć sobie dłonie, jednak blisko właśnie tej temperatury. Gdy zgnieciesz już ciasto, zawiń je w folię spożywczą i odłóż na 20 minut. W tym czasie możesz zrobić farsz do pierogów ze szpinakiem i fetą.
Jak się robi farsz do pierogów ze szpinakiem? To banalnie proste!
Przepis na pierogi ze szpinakiem w naszej wersji zawiera świeże liście. Jednak spokojnie możesz przygotować pierogi ze szpinakiem mrożonym i serem feta. Smak się nie zmieni, a Tobie może to ułatwić gotowanie – na przykład wtedy, gdy masz szpinak mrożony w domu. W farszu oprócz szpinaku, sera feta i krewetek znajdziesz jeszcze por oraz świeży koperek, który doskonale pasuje do pozostałych składników. Wszystko to polane oliwą!
W takim razie jak zrobić farsz ze szpinaku do pierogów? Proste! Pokrój por i posiekaj koperek, oczyść krewetki i je również pokrój na kawałki. Zeszklij pora na rozgrzanej patelni z oliwą, dodaj szpinak, a później krewetki. Pamiętaj, by ich nie przeciągnąć. Powinny być różowe. Całość dopraw pieprzem, dodaj pokruszoną fetę i koperek. Farsz na pierogi ze szpinakiem nie może być zbyt płynny, gdyż wtedy ciasto może go nie utrzymać. Całość rozleci się podczas gotowania. Dlatego mieszaj farsz szpinakowy do pierogów tak długo, aż woda odparuje. To istotne zwłaszcza wtedy, gdy korzystasz z mrożonych liści szpinaku. Pierogi z fetą są już niemal gotowe. Teraz musisz już tylko połączyć wszystkie elementy.
Szpinakowe pierożki niemal gotowe. Czas na lepienie!
Farsz na pierogi ze szpinakiem i serem jest gotowy. Ciasto również. Czas więc zacząć lepić. To czynność, w której najlepsze są mamy i babcie, jednak nie martw się – Tobie również się uda. A przy odrobinie wprawy możesz konkurować ze specjalistkami. Pierogi ze szpinakiem, tak jak wszystkie inne, muszą mieć doskonale rozwałkowane ciasto. Cieniutko, ale bez dziur. Z niego wytnij za pomocą foremki lub zwykłej szklanki kółka. W sam środek włóż farsz ze szpinaku i fety. Nie przesadź z ilością, bo farsz szybko wypłynie podczas gotowania. Zamknij pierożki palcami – to faza zwana lepieniem – i już. Odłóż pierożek na bok. Teraz czas na pozostałe.
Pierogi ze szpinakiem i serem wrzucaj do gotującej się wody. Tylko kilka, by pierożki się nie skleiły. Od wypłynięcia na powierzchnię daj im trzy minuty. Już po tym możesz je odcedzić i wyłożyć na talerz. Jeśli jednak chcesz, usmaż je na maśle, a dopiero później posyp koperkiem. Będą obłędne!
Pierogi z serem feta nie muszą być nudne. Dodaj do niego krewetki, a tradycyjne pierożki staną się wyjątkowym daniem.
Zobacz wszystkie
przepisy
- Sylwestrowe przekąski według Karola Okrasy
- Pikantne leczo ze schabem i cukinią
- Smażone ziemniaki ze szpinakiem i fetą
- Szybkie lasagne
- Kotleciki z białej kiełbasy w sosie chrzanowym
- Racuchy ze szpinakiem i kozim serem
- Truskawkowo-malinowe tiramisu
- Tarta ze szpinakiem i serem kozim
- Orkiszowe pierogi ruskie
- Karp w domowym sosie teriyaki z porem i sezamem
- Pieczona łopatka w kremowym sosie grzybowym
- Zupa chrzanowa
- Zielona szakszuka
- Ciastka z grzybami
- Kurczak duszony w piwie
- Kawa o smaku pomarańczy z pianką imbirową
- Kakaowo-śmietankowe ciasto puzzle
- Udon z kurczakiem w ostrym sosie
- Torciki bezowe z miętą i malinami
- Konfitura dyniowo-gruszkowa
- Domowe lody śmietankowo-malinowe na 5 sposobów
- Wegeburger z tatarem buraczanym
- Kapusta włoska faszerowana mięsem
- Pierś kaczki zapiekana z kozim serem
- Focaccia na desce serów i wędlin
- Domowe żelki owocowe
- Czekoladowe bajgle z kremem śmietankowym
- 3 dania z awokado: lody, chlebek i makaron
- Babka gotowana waniliowo-czekoladowa
- Barszcz na wędzonce zabielany
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (3)
3262 dni temu
Dziękuję za szybką odpowiedź :)
odpowiedz
3262 dni temu
Mam pytanie czy można te pierożki zrobić wcześniej i zamrozić surowe ?
odpowiedz
3262 dni temu
Kingo, oczywiście można! :)