Sałatki - Sałatka bez majonezu - przepisy i pomysły:

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 3 4 5 6 7 »
W polskiej kuchni trudno wyobrazić sobie sałatkę bez majonezu. I choć ten dodatek nadaje smak całości, to jego wysoka kaloryczność sprawia, że coraz częściej zastępowany jest przez jogurty lub dressingi z oliwy z oliwek. Dzięki temu sałatka nie tylko staje się lżejsza, ale również zasługuje na miano przekąski fit. Wszystkim, którzy nie są pewni, czy sałatki bez majonezu są smaczne, Kuchnia Lidla poleca swoje przepisy. Przekonajcie się sami!

Sałatki na imprezę bez majonezu – 6 naszych przepisów

Szybka sałatka bez majonezu jest idealna na imprezę, zwłaszcza jeśli organizowana jest ona w upalne dni letnie. Brak majonezu w składzie przedłuża świeżość całej potrawy i wpływa korzystnie na jej kaloryczność. Dzięki obecności w menu sałatek bez majonezu Wasi goście, szczególnie ci, którzy dbają o linię, chętniej sięgać będą po przekąski. Zdziwicie się, jak łatwo jest znaleźć przepisy, według których sałatki przyrządza się bez majonezu. Wyjątkiem jest chyba jedynie przygotowanie popularnej sałatki jarzynowej, która może co prawda obejść się bez majonezu, ale akurat w jej przypadku rzadko pomija się ten składnik. Jeśli więc zaintrygowała Was propozycja sałatki na imprezę bez dodatku majonezu, to koniecznie sprawdźcie, co w związku z tym proponuje Kuchnia Lidla. Przepisy na sałatkę bez majonezu są na wyciągnięcie ręki – tylko spójrzcie!

Jakie sałatki można przyrządzić bez majonezu?

Zestaw sałatek, które przygotowuje się bez majonezu, może być naprawdę zaskakujący. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet tę najbardziej tradycyjną, czyli sałatkę jarzynową, która składa się z gotowanych warzyw, wypróbować w wersji bez majonezu, mieszając po prostu wszystkie składniki z jogurtem. Ten sposób sprawdzi się zresztą równie dobrze w każdym innym przypadku. Nie ma więc znaczenia, czy będzie to sałatka ziemniaczana, z brokułami, z pora czy też z makaronem albo ryżem – uwierzcie, że bez majonezu też się uda! Aby utwierdzić Was w tym przekonaniu, Kuchnia Lidla poleca przepisy na popularne sałatki, takie jak np. śledziowa czy z jajkiem, które można wykonać bez majonezu, mimo iż w powszechnej opinii graniczy to wręcz z cudem. W wielu przypadkach, szczególnie dotyczy to popularnej sałatki gyros czy takiej, która powstaje z makaronu, np. tortellini, wersja bez majonezu najczęściej bywa najlepszym rozwiązaniem. Nieużywanie majonezu pozwala bowiem znacznie obniżyć jej kaloryczność. W Kuchni Lidla znajdziecie też kilka pomysłów na sałatkę bez majonezu z makaronem i z dodatkiem mięsa, np. z kurczakiem. Sprawdźcie!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!