Sałatka z pomidorami - przepisy i pomysły:

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 3 4 5 6 »
Choć wywodzą się z Ameryki Południowej, to w europejskiej kuchni zdążyły zapuścić już silne korzenie. Pomidory, bo o nich mowa, przewijają się w codziennym jadłospisie każdego Polaka, stając się również częstym składnikiem sałatek. Smakują najlepiej latem i jesienią. W jaki sposób je wykorzystać w sałatkach? Kuchnia Lidla pozwoli wam odkryć na nowo pomidory!

Sałatka z pomidorów do obiadu – sprawdź nasze propozycje!

Sałatkę z pomidorów jada się praktycznie przy każdej okazji, ale chyba najczęściej zdarza się ją podawać do obiadu. Taka przekąska w szczególności komponuje się z daniami kuchni włoskiej bazującej na pomidorach, jednak, jak pokazują przykłady przepisów Kuchni Lidla, nie warto czerpać inspiracji jedynie z Półwyspu Apenińskiego. Spójrzcie, jak szeroko można podejść do tematu pomidorów w sałatce.

Poza sezonem, kiedy brakuje wam aromatu świeżych pomidorów, zawsze możecie sięgnąć po sałatkę z pomidorów zielonych, którą odpowiednio przygotowuje się, a następnie przechowuje w słoikach z myślą o chłodniejszych dniach.

Przepisy na pyszne sałatki z pomidorów z serem

Pomidory uwielbiają towarzystwo serów, nic więc dziwnego, że wiele przepisów na sałatki uwzględnia ten właśnie duet. Jeśli lubicie takie połączenie, koniecznie skorzystajcie z pomysłów Kuchni Lidla na:

Podsumowując, wasza sałatka, czy to ze świeżymi, czy suszonymi pomidorami, będzie zawsze dobrze smakować, jeśli przyrządzicie ją z jednym z serów, np. z fetą lub z mozzarellą. Idealnym dodatkiem do sałatki z mozzarellą i pomidorami będzie sałata lodowa albo inne podobne zielone warzywa. Warto skusić się m.in. na sałatkę z rukolą, która wyśmienicie komponuje się z pomidorami i mozzarellą.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!