Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj
- patelnię do naleśników
- blender ręczny
- rózgę kuchenną
- silikonową szpatułkę
Krok 1: ŁĄCZYMY MOKRE SKŁADNIKI CIASTA
Napój migdałowy łączymy w wysokim naczyniu z jajkami i olejem kokosowym.
Krok 2: DODAJEMY SUCHE SKŁADNIKI CIASTA
Dodajemy sól i mąkę. Mieszamy, a następnie miksujemy wszystkie składniki na gładką, jednolitą masę. Dodajemy miód, mieszamy.
Gotowe ciasto odstawiamy na ok. 15 minut.
Krok 3: SMAŻYMY I PODAJEMY NALEŚNIKI
Naleśniki smażymy z obu stron na rozgrzanej patelni na oleju kokosowym. Każdy naleśnik polewamy miodem. Na połowie placka układamy maliny, które również skrapiamy odrobiną miodu.
Naleśniki składamy na pół. Dekorujemy z wierzchu świeżymi malinami i listkami mięty.
Zobacz podobne
przepisy
Naleśniki jogurtowe z syropem kokosowym z sałatką z truskawek i ogórka
Świeże i orzeźwiające danie Karola Okrasy - naleśniki o kokosowym smaku z sałatką truskawkowo-ogórkową!
Naleśniki z syropem kawowym
Na śniadanie, lunch, deser! Wypróbuj przepis Okrasy na naleśniki z syropem kawowym!
Naleśniki à la Raffaello
Mleczko i wiórki kokosowe, biała czekolada i migdały! Jeśli to Twoje ulubione smaki, koniecznie przygotuj najnowszy przepis Pawła Małeckiego!
Wegańskie naleśniki bez jajek z borówkami
Kinga przygotowała kolejny wegański przepis – tym razem na naleśniki! Smakują wyśmienicie z kremem waniliowym na bazie nerkowców i słodkimi borówkami!
Naleśniki przygotowane z mąki orkiszowej to pyszna alternatywa dla tradycyjnych placków z mąki pszennej. Bogata w składniki odżywcze pszenica orkiszowa nadaje naleśnikom niesamowitego, lekko orzechowego smaku oraz przyjemnej tekstury. Jak przygotować smaczne naleśniki orkiszowe z miodem i nie tylko? Poznaj sekret idealnych naleśników!
Naleśniki orkiszowe — ciekawa alternatywa dla pszennych placków
Cienkie, aromatyczne naleśniki z dodatkami — kto ich nie lubi? Te smakowite placuszki można przygotować z wielu rodzajów mąki, np. tytułowej mąki orkiszowej. Czym różni się ona od klasycznej pszennej (w końcu orkisz to też rodzaj pszenicy)? Ciasto z mąki orkiszowej przez obecne w nim składniki mineralne jest bardziej zbite, co czyni przygotowywane z niego naleśniki bardziej elastycznymi. Tekstura naleśników z mąką orkiszową jest bardziej wyrazista, w smaku wyczuwalne są mineralne nuty, co czyni je ciekawą alternatywą dla klasycznej wersji tego dania.
W jaki sposób zrobić pyszne naleśniki z tej nietypowej odmiany mąki? Przepisów na naleśniki z mąki orkiszowej jest wiele, a każda gospodyni ma na nie swój sposób. Jeśli poszukujesz dobrej metody na przygotowanie szybkiego ciasta naleśnikowego, koniecznie sprawdź wersję orkiszową autorstwa Pawła Małeckiego. Lekkie, elastyczne naleśniki orkiszowe z jego przepisu świetnie skomponują się ze świeżymi owocami i innymi słodkimi dodatkami.
Przepis na naleśniki orkiszowe Pawła jest świetną bazą do eksperymentów! Mąkę orkiszową możesz zastąpić wersję bezglutenową np. kukurydzianą albo innym lubianym rodzajem mąki. W ten sposób w mig przekształcisz naleśniki orkiszowe w wersję odpowiednią dla osób z nietolerancją. A jeśli usuniesz z przepisu jajko na rzecz kisielu z siemienia lnianego lub aquafaby (płynu z ciecierzycy) z łatwością przyrządzisz pyszne naleśniki w wersji wegańskiej. Smak ciasta na naleśniki możesz jeszcze bardziej podkręcić, wybierając mleko roślinne o bardziej intensywnym smaku np. orzechowe lub kokosowe. Smak ciasta możesz odmienić także, dodając niego cynamon lub kakao.
Ciasto na naleśnik jest gotowe? Czas wziąć patelnię w dłoń! W jaki sposób można udoskonalić samą jego technikę? Przede wszystkim trzeba dobrze rozgrzać patelnię i ją natłuścić. Tłuszczu nie może być za dużo — nie powinien pływać po patelni. Skorzystaj z triku Pawła i rozsmaruj olej po patelni ręcznikiem papierowym — w ten sposób zbierzesz z niej nadmiar tłuszczu, a olej wniknie w każdy jej kąt i zagłębienie. Nie używaj zbyt dużej ilości ciasta i postaraj się, żeby było w miarę rzadkie, dzięki czemu będzie smażyło się równomiernie. Naleśniki przewróć, gdy na ich powierzchni zaczną pękać bąbelki powietrza, a ciasto stanie się bardziej zwarte. Po usmażeniu odstaw je na talerz i przykryj ściereczką lub talerzem, aby zatrzymały swoje ciepło i nie wyschły.
Naleśniki z mąki orkiszowej — z czym je podawać?
Naleśniki orkiszowe z dodatkiem mleka roślinnego to propozycja doskonała na każdą porę dnia. Niewątpliwą zaletą ciasta na naleśniki na mące orkiszowej jest to, że smakuje równie dobrze w wersji słodkiej, jak i wytrawnej, co otwiera wiele możliwości na kulinarne eksperymenty i zabawę smakiem. Ich elastyczna, przyjemna struktura oraz bogactwo smaku świetnie łączy się z owocami, czekoladą, orzechami, serami i innymi słodkościami oraz słonymi dodatkami. Przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na naleśniki z mąką orkiszową i z radością się nimi podzielimy!
Jeśli gustujesz w słodkich posiłkach, wypróbuj przepis na naleśniki z egzotycznymi owcami i kremem z serka mascarpone. Orkiszowa mąka świetnie pasuje do czekolady, dlatego warto dodać do ciasta odrobinę kakao i zaserwować naleśniki z kawałkami gorzkiej czekolady i mnóstwem orzechów. Osobom na diecie redukującej polecamy naleśniki orkiszowe z dodatkiem jagód, malin, truskawek, arbuza, melona i kiwi z dodatkiem syropu daktylowego lub miodu, a tym, którzy nie liczą kcal, na pewno przypadną do gustu naleśniki z domowym dżemem, bitą śmietaną i wiórkami kokosowymi.
A co z naleśnikami w wersji słonej? Dodaj do ciasta naleśnikowego posiekane zioła lub szpinak, aby nadać mu ciekawego posmaku i koloru, a do środka wrzuć świeżą sałatkę warzywną z pomidorów, ogórków i awokado — w ten sposób uzyskasz świeże, wiosenne, wegetariańskie naleśniki, które sprawdzą się w roli obiadu lub szybkiego lunchu. Wersja wytrawna orkiszowych naleśników może także stać się bazą do zapiekanek np. z sosem bolońskim i parmezanem albo naleśnikowego makaronu z dodatkiem łososia i kremowego, serowego sosu. Jeśli jesteś fanem klasyki — zawsze możesz przyrządzić proste naleśniki z szynką, serem i pieczarkami albo wersję ze szpinakiem i serem feta. Baw się i próbuj! Życzymy smacznego!
Zobacz wszystkie
przepisy
- Piwne muffinki z malinami
- Ciasto na pizzę
- Szybkie ciasto z jabłkami i orzechami
- Ciasto z kremem budyniowym i bitą śmietaną
- Bezglutenowe ciasto śliwkowe
- Szarlotka z orzechami nerkowca
- Lizaki czekoladowo-truskawkowe
- Minipizze bezglutenowe
- Zakwas na barszcz czerwony
- Tarta a’la SNICKERS o obniżonej zawartości cukru
- Wątróbka drobiowa z cebulą i jabłkiem
- Puszysty sernik na cieście marchewkowym
- Wegańska musaka
- Irlandzki chleb sodowy
- Sernikoblondie z owocami
- Pieczona ciecierzyca na słodko
- Sałatka z bakłażana z dressingiem z jogurtu koziego
- Potrawka z kurczaka z fasolą
- Strudel jabłkowy z lodami śmietankowymi i sosem waniliowym
- Cytryny z miodem i rumem
- Ekspresowy shake i smoothie
- Kolorowa sałatka w słoiku
- Tarta flambee
- Krewetki w cieście
- Zapiekana kanapka z jajkiem i serem
- Słoneczna tarta brzoskwiniowa
- 3 sposoby na wytrawne konfitury z pomidorów
- Sałatka z bakłażana z twarożkiem podwędzanym sianem
- Zupa jagodowa z pianką z białek
- Buddha bowl z kaszą bulgur, falafelem i ajwarem
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (0)