Dania główne - Gulasz - przepisy i pomysły:

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 3 4 »
Nie ma chyba bardziej sycącego i pożywnego dania jednogarnkowego od gulaszu. O jego walorach smakowych jako pierwsi przekonali się węgierscy pasterze na górskich halach. To właśnie dzięki pasterzom gulasz stał się później węgierskim daniem narodowym. Dziś potrawa ta święci triumfy na całym świecie, zajmując ważne miejsce również w kuchni polskiej.

Przepis na gulasz

W zasadzie przepisy na gulasz niewiele różnią się od siebie. Do jego przygotowania potrzeba niewielu naczyń – zazwyczaj wystarczy garnek lub patelnia. Podstawą każdego gulaszu może być jednak inny rodzaj mięsa, dlatego przepis przepisowi nie jest równy. Najpopularniejszym rodzajem gulaszu w polskich domach jest oczywiście gulasz wieprzowy z łopatki albo z karkówki lub też z innej części wieprzowiny. Zdecydowanie rzadziej decydujemy się na przyrządzenie gulaszu wołowego czy drobiowego, nie wspominając już o gulaszu z tzw. podrobów, czyli np. z żołądków czy z serc drobiowych. Póki co Polacy mają więc jednoznaczne skojarzenia z gulaszem – danie to łączą z wieprzowiną. O wiele rzadziej propozycją obiadową jest np. gulasz z indyka, a to wielka szkoda! Przekonajcie się z Kuchnią Lidla, że bazą do przygotowania gulaszu mogą być rozmaite gatunki mięsa, w tym nawet dziczyzna.

Przepisy na gulasze:

Pamiętajcie jednak, że gulasz to nie tylko mięso. Owszem, stanowi jego ważny składnik, ale nie jedyny. Zresztą, sprawdźcie sami:

A jeśli jesteście wegetarianami, to z pewnością zainteresuje Was etiopski gulasz z kapusty, czyli gulasz warzywny z aromatycznymi przyprawami, takimi jak kumin rzymski i kurkuma. Smacznego!

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!