Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
PRZYGOTUJ:
- blender
- tarkę o drobnych oczkach
- foremki do babeczek
- piekarnik rozgrzany do temperatury 170°C
- drewniany patyczek do ciasta
- praskę do czosnku
- rękaw cukierniczy – 2 szt.
- sito o drobnych oczkach
Przygotuj wcześniej:
Jajka przepiórcze ugotuj na twardo (ok. 3-4 minuty) we wrzącej, osolonej wodzie.
PRZYGOTOWANIE:
KROK 1: BLENDUJEMY SZPINAK
Szpinak, mleko, jajka i oliwę umieszczamy w naczyniu blendera i miksujemy
KROK 2: PRZYGOTOWUJEMY POZOSTAŁE SKŁADNIKI
Mąkę i proszek do pieczenia przesiewamy przez sitko do miski.
Ser cheddar ścieramy na tarce o drobnych oczkach, pomidory kroimy w paski. Szczypiorek kroimy drobno.
KROK 3: ŁĄCZYMY SKŁADNIKI
Mokrą masę szpinakową dodajemy do mąki i dokładnie mieszamy. Dodajemy wszystkie pokrojone wcześniej składniki. Doprawiamy pieprzem i solą, mieszamy i przekładamy do foremek do babeczek.
KROK 4: PIECZEMY BABECZKI
Babeczki pieczemy ok. 20 minut w piekarniku nagrzanym do 170°C. Za pomocą patyczka sprawdzamy, czy ciasto jest suche. Po upieczeniu wyjmujemy je i odstawiamy do wystudzenia.
KROK 5: PRZYGOTOWUJEMY KREMY
Krem koperkowy z czosnkiem:
Serek śmietanowy, czosnek przeciśnięty przez praskę i posiekany koperek przekładamy do miski. Doprawiamy pieprzem i solą. Mieszamy dokładnie. Krem przekładamy do rękawa cukierniczego.
Krem chrzanowy:
Serek śmietanowy łączymy z chrzanem w miseczce. Doprawiamy solą i pieprzem. Przekładamy do kolejnego rękawa cukierniczego.
KROK 6: OZDABIAMY BABECZKI
Ścinamy górę babeczek i odkładamy do późniejszego wykorzystania. Na połowę babeczek szprycujemy krem koperkowy za pomocą rękawa cukierniczego. Na wierzchu każdej z nich układamy jajeczka przepiórcze ugotowane na twardo. Dekorujemy posiekanym koperkiem. Na drugą połowę babeczek szprycujemy krem chrzanowy. Na każdej z nich układamy plaster halibuta i oprószamy odkrojonym wcześniej, posiekanym ciastem.
Zobacz podobne
przepisy
Jajka faszerowane pieczarkami
Jajka faszerowane pieczarkami nie tylko doskonale smakują, ale świetnie prezentują się na wielkanocnym stole. Skorzystaj z przepisu Karola i przygotuj ich tyle, by wystarczyło dla każdego!
Pasta jajeczna z awokado
Świeża, wiosenna, bogata w warzywa i tradycyjna – taka jest pasta kanapkowa, którą przygotujesz według przepisu Karola, nie tylko na wielkanocne śniadanie!
Pasztet z wątróbek drobiowych
Idealny na kanapki, aromatyczny i aksamitny – dla pasztetu z wątróbek drobiowych według przepisu Karola musi znaleźć się miejsce na wielkanocnym, śniadaniowym stole!
Żurek orientalny z białą kiełbasą
Żurek z orientalną nutą? Czemu nie! Takie połączenie smaków na pewno zasmakuje wielbicielom tajskiej kuchni. Podaj na Wielkanoc coś innego niż zwykle, by zaskoczyć bliskich!
Muffinki wielkanocne w wytrawnej odsłonie
W czasie Wielkanocy stoły uginają się od słodkości. Wśród nich pojawia się nie tylko babka, ale też mazurek, sernik czy pascha. Właśnie dlatego Kinga Paruzel proponuje ciekawą odmianę dla klasycznych wypieków – wytrawne babeczki! To nieoczywisty przysmak, który urzeka smakiem i wyglądem. W końcu je się także oczami, a te zielone babeczki prezentują się na talerzu bardzo efektownie. To nie tylko zasługa oryginalnego koloru – muffiny wielkanocne mają imponującą, warstwową konstrukcję zwieńczoną jajkiem przepiórczym. Fantazyjnie ułożony krem oraz świeży koperek to szczegóły, które sprawiają, że trudno im się oprzeć. Zatem jeśli masz ochotę na ucztę świąteczną łączącą tradycję z nowoczesnością nasze muffinki wielkanocne to strzał w dziesiątkę. Polubią je zarówno dzieci, jak i dorośli dlatego warto dać im szansę! Zwłaszcza że przepis na muffinki wielkanocne nie jest wymagający. Musisz jedynie uwzględnić, że ich przygotowanie wraz z wypiekiem zajmuje około godziny. Po tym czasie otrzymasz aż sześć porcji tego przepysznego specjału!
Muffiny wielkanocne – poznaj przepis Kuchni Lidla
Wielkanocne muffinki zachęcają prostotą wykonania oraz smakiem godnym najbardziej pracochłonnych przysmaków. Weź jednak pod uwagę, że aby wszystko się udało, musisz trzymać się przepisu, który zakłada przygotowanie babeczek w kilku etapach. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, specjalnie dla Ciebie bliżej przyglądamy się poszczególnym punktom receptury. O czym nie możesz zapomnieć?
- Pierwsza, kluczowa kwestia to dobór wysokiej jakości składników. Do tych zalicza się oczywiście mąka pszenna. Dobry wybór to mąka zwana uniwersalną, za którą uznaje się typ 550. Zawiera ona sporo glutenu, dzięki któremu wytrawne muffinki wielkanocne staną się pulchne i odpowiednio elastyczne. Z kolei mąka tortowa typu 450 jest delikatniejsza od uniwersalnej, dlatego nadaje wypiekom lżejszą strukturę. Możesz użyć również mąki pełnoziarnistej lub wykorzystać ją w połączeniu z mąką pszenną. To, na którą postawisz, zależy od Twoich osobistych preferencji – zapewniamy, że każda z wymienionych opcji zda egzamin.
- Muffinki na Wielkanoc radzimy Ci wykonać z dodatkiem brytyjskiego sera cheddar. Wyróżnia go wyjątkowy, wyrazisty smak, który fantastycznie wypada we wszelkich wytrawnych wypiekach. Rekomendowane przez Kingę starcie sera ułatwia równomierne rozprowadzenie go w cieście. Uwielbiasz wyraźnie wyczuwalne kawałki cheddara? Dodaj małe kawałki sera bezpośrednio do ciasta!
- Suszone pomidory dostępne są zarówno w oleju, jak i solo. Wybierz te, które lubisz najbardziej.
- Wędzony halibut ma charakterystyczny, wyrafinowany smak, dlatego idealnie dopełnia tę doskonale przemyślaną kompozycję. Gdyby jednak nie należał on do Twoich ulubionych ryb, wymień go na wędzonego łososia lub pstrąga o delikatnym mięsie.
Czas poświęcić kilka słów foremkom do babeczek, ponieważ właśnie dzięki nim zyskują one charakterystyczny kształt. Bez nich się nie obejdziesz! Nie musisz się jednak obawiać – do wypieku naszych muffinów nadadzą się modele z dowolnego materiału, dostępne w sklepie online na lidl.pl. W kolekcji akcesoriów kuchennych masz foremki silikonowe? Znakomicie! Są trwałe, elastyczne i łatwe do czyszczenia, a przy tym nie będziesz mieć problemu z wyjęciem z nich muffinów. Za to w przypadku foremek metalowych lub ceramicznych mogą Ci się przydać tzw. papilotki, czyli specjalne papierowe foremki. Są łatwe w użyciu i wygodne, ponieważ można je od razu włożyć do foremek do muffinów, co więcej ułatwiają przechowywanie i podawanie babeczek. Gdy nie masz zamiaru korzystać z papilotek, modele ceramiczne lub stalowe warto dokładnie posmarować wewnątrz masłem oraz posypać bułką tartą, ewentualnie wyłożyć papierem do pieczenia.
Czy te zaskakujące mini babki wielkanocne w wytrawnej odsłonie przypadły Ci do gustu? Mamy nadzieję, że tak! Fantastycznie wpisują się w świąteczne menu bazujące na słodkościach i jajkach. Koniecznie zajrzyj również do innych przepisów Kuchni Lidla na Wielkanoc. Wśród nich znajdziesz wiele ciekawych propozycji przyrządzenia jajek, ale też klasyczne przepisy z twistem jak choćby żurek orientalny z białą kiełbasą. Dzięki nim zaskoczysz swoich gości – oczywiście pozytywnie.
Zobacz wszystkie
przepisy
- Zupa grzybowa z makaronem
- Wegańska ryba po grecku
- Sernik krakowski
- Kapusta z grochem
- Pieczona ryba po grecku
- Ciasto marchewkowe
- Ryba po japońsku
- Przekąski sylwestrowe
- Ciasto na pierogi
- Kompot z suszu z cytryną
- Golonka pieczona po bawarsku
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Piernik staropolski
- Kurczak po chińsku z makaronem ryżowym
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (2)
1353 dni temu
hej, na liście składników nie ma proszku do pieczenia, a w opisie jest aby dodać. ile powinno go być?
odpowiedz
1353 dni temu
Maugoniu, proszek do pieczenia już wrócił na swoje miejsce ;) 1 łyżeczka wystarczy. Smacznego!