zobacz film WIGILIA W KUCHNI LIDLA

Odcinek 14

WIGILIA W KUCHNI LIDLA

Goście wszystkich odcinków serwują swoje popisowe, świąteczne dania. Zobacz, ile pyszności trafiło na wigilijny stół!

WIGILIA W KUCHNI LIDLA
12 WIGILIJNYCH POTRAW DOROTY, KAROLA I GOŚCI – CZĘŚĆ I

Polska tradycja wigilijna koncentruje się wokół stołu. Dorota i Karol również nie wyobrażają sobie Świąt bez specjałów przygotowywanych w gronie przyjaciół. Do wspólnego świętowania zaprosili gości poprzednich odcinków, którzy przyrządzili dania przywołujące swoim smakiem same dobre wspomnienia.

Teo Vafidis z okazji spotkania w Kuchni Lidla łączy bałkańskie produkty z polską tradycją – zamiast ryby po grecku robi pierogi! W wypieku Pawła Małeckiego nie mogło zabraknąć aromatu korzennych przypraw. Serwuje wyśmienity tort cynamonowo-makowy. Krzysztof Przepiórka opowiada, jaka jest wigilia żołnierzy. Okazuje się, że świąteczna kolacja na misji wygląda niemal identycznie jak w domu. Jest nawet karp! Karol również nie wyobraża sobie świąt bez tej ryby, zatem to właśnie ona staje się bohaterem jego dania. Nuda? Niekoniecznie, bo Okrasa karpia przygotowuje w bardzo kreatywny sposób! Anna Mucha zaskoczyła wszystkich. Jej propozycja to… figa z makiem!

Co pojawia się na świątecznym stole w Grecji? Jakich ciast nie może zabraknąć podczas Bożego Narodzenia w domu mistrza cukiernictwa? Czym jest tradycja wigilijna dla najmłodszych? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, oglądając nowy odcinek „Dorota, Karol i Goście”. A już za tydzień kolejna porcja inspirujących rozmów i przepisów!


Komentarze (7)

Avatar
 • Fer Fer
  3068 dni temu
  Zwłaszcza w kodzie

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3071 dni temu
  uwielbiam Dorotę jak i Karola, przeserdeczni ludzie!

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3076 dni temu
  Prowadzący program to po części porażka.O ile Karol pasuje do programu, dobrze wygląda i fajnie słucha się jego propozycji kulinarnych o tyle Wellman to totalna porażka. Zero kobiecości, więcej w niej z faceta niż kobiety, fryzurka-koszmarek a przede wszystkim jej wypowiedzi są nudne jak flaki z olejem.

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3077 dni temu
  Wellman znowu dała popis złego smaku !

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  Czy Lidl mógłby wreszcie podziękować pani Dorocie Wellman .Niszczy cały program .

  odpowiedz

 • Gość Gość
  3078 dni temu
  jeśli ktokolwiek niszczy, to takie osoby jak ty . Pani Doroto jest Pani super babką. Pozdrawiam / oczywiście Panią Wellman /

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!