Chcesz odkryć więcej przepisów? Odwiedź kanał Kuchnia Lidla na You Tube!
Przygotuj:
- blender lub robot kuchenny z funkcją blendera
- trzepaczkę do jajek
- woreczek strunowy
- łopatkę silikonową
- ręczniki papierowe
- obieraczkę do warzyw
- praskę do czosnku
Nuggetsy w panierce
KROK 1: MIKSUJEMY SKŁADNIKI
Fasolę dokładnie odsączamy i przekładamy do misy blendera. Dodajemy różyczki brokułu, cebulę, słodką i wędzoną paprykę, musztardę, płatki owsiane i pieprz. Całość blendujemy na gładką, jednolitą masę.
KROK 2: PRZYGOTOWUJEMY PANIERKI
Napój sojowy przelewamy do miski. Dodajemy mąkę tortową i szczyptę soli. Całość mieszamy trzepaczką do jajek. Jeśli dodamy zbyt dużo mąki, uzupełniamy ciasto napojem sojowym tak, aby ciasto wyglądało jak gęsta śmietana.
Panierka klasyczna: Bułkę tartą przesypujemy na płaski talerz.
Panierka kukurydziana: Płatki kukurydziane wsypujemy do woreczka strunowego. Zamykamy woreczek i ściskamy w dłoniach płatki tak, aby jak najlepiej się pokruszyły. Przesypujemy płatki na talerz.
Panierka orzechowa: Do kielicha blendera wsypujemy orzechy pekan, orzechy włoskie, pestki dyni i świeżą miętę. Blendujemy na drobno i przekładamy na talerz.
KROK 3: FORMUJEMY I PANIERUJEMY NUGGETSY
Za pomocą łopatki silikonowej nabieramy uzyskaną masę, z której następnie formujemy niewielkie kawałki nuggetsów. Kotleciki zanurzamy w masie z napoju sojowego, a następnie obtaczamy w wybranej panierce.
KROK 4: SMAŻYMY NUGGETSY
Nuggetsy smażymy na złoty kolor z obu stron na patelni z dodatkiem oleju. Po usmażeniu przekładamy do odsączenia na papierowe ręczniki.
Tęczowy wegański coleslaw
KROK 1: PRZYGOTOWUJEMY WARZYWA
Kapustę białą i czerwoną szatkujemy. Marchewkę obieramy i kroimy w cienkie słupki za pomocą obieraczki do warzyw. Jabłko dokładnie myjemy i razem ze skórką kroimy w kostkę. Paprykę kroimy w cienkie paseczki. Cebulę dymkę siekamy drobno. Wszystkie warzywa mieszamy na jednym, głębokim talerzu.
KROK 2: DOPRAWIAMY SAŁATKĘ
W mniejszej miseczce mieszamy jogurt roślinny i wegański majonez. Doprawiamy sokiem z ½ cytryny. Częścią soku z pozostałej połówki cytryny skrapiamy warzywa. Majonez z jogurtem przekładamy na talerz z warzywami i dokładnie mieszamy. Dodajemy żurawiny.
Wegański sos serowy do nuggetsów (z warzyw)
KROK 1: PODSMAŻAMY CEBULĘ, CZOSNEK I BATAT
Cebulę kroimy w kostkę. Czosnek przeciskamy przez praskę. Oba składniki smażymy w garnku z dodatkiem oliwy przez ok. 2-3 minuty.
Marchewkę kroimy w plasterki. Dodajemy do cebuli i czosnku. Batat obieramy, kroimy w ćwiartki i dajemy na patelnię. Całość mieszamy i smażymy ok. 3-5 minut.
KROK 2: DODAJEMY POZOSTAŁE SKŁADNIKI
Dodajemy suszone pomidory, kurkumę, słodką i wędzoną paprykę, orzechy nerkowca. Całość zalewamy bulionem i gotujemy ok. 15 minut, mieszając od czasu do czasu.
KROK 3: BLENDUJEMY WARZYWA
Warzywa przekładamy do kielicha blendera i blendujemy, aż uzyskamy gładki, jednolity sos. Doprawiamy sokiem z cytryny i przekładamy do miseczki. Podajemy na zimno lub ciepło.
KROK 4: PODAJEMY NUGGETSY
Nuggetsy wykładamy na talerz i podajemy z sałatką coleslaw oraz sosem.
Zobacz podobne
przepisy
Wegańska zupa pieczarkowa z czosnkiem
Poznaj przepis Kingi Paruzel na wegańską wersję zupy czosnkowo-pieczarkowej z wegańską śmietaną!
Wegańskie hot dogi w domowych bułkach
Domowe bułeczki, prażona cebulka i sos musztardowy. Poznaj przepis na idealne wegańskie hot dogi według pomysłu Kingi Paruzel!
Wegańska ryba po grecku
Wegańska ryba? Tak! To możliwe! Poznajcie trik Kingi, na tofu-rybę w płatach nori z dużą ilością warzyw!
Wegański bigos z boczniakami
Bigos bez mięsa? To dopiero rewolucja! Ale warta zaproszenia na świąteczny stół! Spróbujcie i przekonajcie się, że wszystkim będzie smakować!
Zobacz wszystkie
przepisy
- Ciasto na pierogi
- Pistacjowy sernik baskijski
- Uszka z grzybami
- Kompot z suszu z cytryną
- Pieczona ryba po grecku
- Kapusta z grzybami i selerem miodowym
- Przekąski sylwestrowe
- Ciasto Malinowa Chmurka – przepis bez pieczenia
- Golonka pieczona po bawarsku
- Śledzie po kaszubsku
- Kutia
- Domek z piernika
- Najlepsza sałatka z tortellini
- Sernik krakowski
Przepisy według
składników
Dziękujemy za ocenę przepisu!
Twoja ocena pomoże nam wypromować najlepsze przepisy z Kuchni Lidla.
wróć do gotowania
Komentarze (11)
1069 dni temu
Kolejny wegański przepis, w którym jedna porcja dania ma ilość kalorii zaspokajającą ponad połowę dziennego zapotrzebowania przecięynej dorosłej kobiety. Nie jeden fast food ma mniej. Zwróćcie na to uwagę. To jest bardzo zniechęcające.
odpowiedz
680 dni temu
Co za bzdura... Całkiem udany przepis pod względem kaloryczności. W sam raz dla zdrowego jedzenia np. 2 posiłków dziennie. Nie ma nic gorszegeo niż jedzenie 5 czy nawet 6 posiłków... Jak sie już patrzy na kaloryczność to najważniejsze, aby nie pochodziła z przeklętych węglowodanów tylko z tłuszczu, który nie tuczy! Tutaj tak jest. Dobre dla LCHF.
1263 dni temu
Czy można użyć czerwonej fasoli zamiast białej ?
odpowiedz
1262 dni temu
Tendron, farsz nuggetsów będzie miał wówczas nieco inny kolor, ale czerwona fasola również sprawdzi się w tym daniu. Pamiętaj o jej bardzo dokładnym odsączeniu przed zmiksowaniem z resztą składników.
1305 dni temu
Faktycznie do bani przepis.
odpowiedz
1314 dni temu
przepis do bani, odradzam
odpowiedz
1313 dni temu
Co konkretnie poszło nie tak? Chętnie pomożemy, jeśli podczas gotowania coś sprawiło Ci trudność lub wyszło nie tak, jak się spodziewałeś :)
1313 dni temu
Nuggetsy się rozwalają i nie da się ich obtoczyć w masie i panierce. Z resztą widać w to 3:18, kiedy nagle rozwalający się kotlecik zamienia się w ścisłą masę, a z rąk Kingi magicznie znika brud. Przepis na miarę kultowego "łysego grzyba"
1312 dni temu
Bywa, że z masami na wszelkie kotleciki czy nuggetsy trzeba popracować zanim osiągniemy idealną konsystencję: musi być ona miękka, by po usmażeniu wnętrze nuggetsa rozpływało się w ustach i by kotlecik nie był twardy, ale jednocześnie na tyle zwarta, by można było uformować nuggetsa w dłoniach. W tym przepisie wykorzystujemy na przykład fasolę z puszki, więc kluczowe jest jej naprawdę dokładne odsączenie z płynu. Poza mokrymi składnikami do przygotowania masy wykorzystujemy jednak również suche składniki, tj. płatki owsiane, więc warto wykorzystać je, by jeszcze przed panierowaniem odrobinę zagęścić masę, dodając stopniowo niewielkie porcje płatków i ponownie miksując całość. Polecamy tę metodę przy kolejnej próbie.
1320 dni temu
Dzień dobry, tej fasoli ma być 400 g już po odsączeniu ? Pozdrawiam
odpowiedz
1319 dni temu
Dzień dobry. W przepisie wykorzystujemy 1 puszkę (400 g) fasoli, którą odsączamy przed dodaniem do pozostałych składników.
zobacz wszystkie