Mięso mielone - przepisy i pomysły:

Filtry

Trudność

Czas

Diety specjalne

Autor dania

Gotowe
Kategorie Filtry
1 2 3 4 5 6 7 »
Mielone mięso to jeden z tych składników, które możemy wykorzystać w kuchni na tysiąc różnych sposobów. Nie dość, że danie z mielonego mięsa zawierać może mieszankę różnych jego gatunków, to na dodatek lubi przybierać wiele postaci. Potrawy z mielonego mięsa to zatem idealna propozycja obiadu czy kolacji.

Co z mielonego mięsa?

Gdy za każdym razem stoimy przed dylematem, co przygotować z mielonego mięsa na obiad, warto spojrzeć na kilka propozycji Kuchni Lidla. Z nimi przekonacie się, że tego rodzaju posiłek nie może być nudny!

Mielone mięso – przepisy:

Jak widać, mielone mięso na obiad może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza jeśli lubimy smaki kuchni włoskiej czy azjatyckiej, w których przepisy z mielonym mięsem w roli głównej są na porządku dziennym. Warto też zadbać o aromatyczne dodatki, które wzbogacą smak dań z mielonego mięsa, np. masło orzechowe, sos tzatziki itp.

Tym natomiast, którzy poszukują nietypowych pomysłów na danie z mielonym mięsem, polecić trzeba koniecznie chlebek mięsny lub pizzo-burger, czyli fast food 2 w 1. Mielone mięso, przygotowane inaczej niż zwykle, to dobry patent na udany wieczór ze znajomymi, przed którymi można popisać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi.

A zawsze wtedy, gdy mamy ochotę na mielone mięso w cieście, powinniśmy spróbować portugalskich rissois mięsnych z sałatką z rukoli i orzechów włoskich albo los burritos, czyli tortilli z mięsno-warzywnym farszem.

Kuchnia Lidla nie zapomina również o wszystkich, którzy dbają o linię, dlatego przygotowała specjalną listę lekkich fitprzepisów na mielone mięso:

Mielone mięso: jak zrobić?

Kupiliście świeżą porcję mielonego mięsa i nadal nie wiecie, co z nim zrobić? Skorzystajcie z naszych podpowiedzi i sprawdźcie, jak najlepiej je przyrządzić:

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowościami
Kuchni Lidla!